پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

افزودن هارد به سرور hp

خارج کردن Drive Blank از سرور

افزودن هارد به سرور hp : هارد ها بر اساس کانکتور یا محل اتصال به سرور به چند دسته تقسیم می شوند. از قبیل SAS , SATA , SSD , FC , IDE و از لحاظ ابعاد نیز هارد سرور به دو دسته LFF یا 3.5 اینچی و SFF یا 2.5 اینچی بر روی سرور HP قرار می گیرند. سرعت انتقال اطلاعات بسته به مدل هاردها متفاوت می باشد. اگر بخواهیم بصورت کلی نگاه کنیم هارد سرور به 3 دسته SSD , SAS , SATA تقسیم می شود. البته با پیشرفت تکنولوژی امروزه هاردهای NVME نیز با سرعت بسیار بالا به بازار ارائه شده است. نکته قابل ذکر در مورد این هارد درایو قیمت بالای آن می باشد.تا پایان این مقاله از سایت سرور سوییچ ما را همراهی کنید.

نکات مهم قبل از افزودن هارد به سرور hp و تعویض آن

یکی از مواردی که درآن ممکن است مجبور به تعویض هارد سرور شوید حالتی است که درآن هارد سوخته باشد. از علائم سوختن هارد می‌توان به شنیدن صداهای نامتعارف، بدسکتور، فرمت نشدن هارد و همچنین شناسایی نشدن توسط سیستم اشاره کرد.

درصورتی که روی هارد ها Raid دارید باید در ابتدا از اطلاعات خود بک آپ بگیرید و و سپس با دقت به نوع Raid Controller هارد را تعویض کنید.

بعد از اینکه سیستم را خاموش کردید لازم است که از خاموش شدن چراغ هارد نیز مطمئن شوید. این نکته علی‌الخصوص در مورد هارد Hot Swap ، یعنی هاردی که برای نصب یا خارج شدن از سرور نیازی به خاموش کردن سرور ندارد مهمتر است. به این دلیل که اگر اسپیندل هارد هنوز روشن مانده و خاموش نشده باشد و شما هارد را از آن خارج کنید، احتمال اینکه به هارد آسیب برسانید خیلی زیاد می‌شود.

لازم است که حتما از سازگار بودن هارد جدید با سیستم خود اطمینان حاصل کنید و هاردی که با سیستم شما هم خوانی ندارد را استفاده نکنید. این کار به سیستم شما آسیب خواهد زد.

به هیچ عنوان سعی نکنید هارد را به زور وارد سرور کنید. اگر نیازی به این کار است یعنی حتما اشکالی وجود دارد که باید متوجه آن شده و آنرا رفع کنید.

پس از اینکه هارد را به سرور وارد کردید، روند ریبیلد کردن استارت می‌خورد. این امر باعث روشن شدن چراغ هارد خواهد شد و نشان دهنده این است که روی هارد کاری در حال انجام شدن میباشد. شما قادر هستید جزییات بیشتر را با نرم افزار مدیریت سرور تماشا کنید و درجریان روند افزودن هارد به سرور hp باشید.

وقت کنید که هارد جایگزین به هیچ عنوان نباید دارای پیکربندی Raid باشد.

حتما قبل از عوض کردن هارد، از آن بکاپ بگیرید.

به طور کلی در تمام دنیای تکنولوژی هر تغییری که قصد داشته باشید در سیستمی عمال کنید باید بعد از گرفتن بکاپ باشد. اهمیت این موضوع درباره تعویض هاردها و علی‌الخصوص هاردهای هات پلاگ میباشد. در هاردهای هات پلاگ به این دلیل که احتیاجی به خاموش کردن سیستم وجود ندارد، عوض کردن هارد با حساسیت زیادی روبرو می‌باشد و به طور قطع بهبد از هارد قبلی بکاپ بگیریم. در این حالت خیالمان راحت خواهد بود که اگر حین تعویض هارد مشکلی به وجود آمد، اطلاعاتمان از دست نخواهد رفت.

آموزش نصب و تعویض هارد سرور hp

برای نصب کردن ویا تعویض کردن هارد سرور hp باید مراحل زیر را طی کرد :

حتما از اطلاعاتی که روی هارد دارید بکاپ بگیرید.

سرور خودرا خاموش کنید.

کابل برق پاور را از سرور بکشید.

در مرحله بعد Drive Blankرا مانند تصویر زیر از روی سرور خارج کنید.

خارج کردن Drive Blank از سرور

خارج کردن Drive Blank از سرور

هارد را همانطور که در تصویر می‌بینید درون سرور نصب کنید.

دادن هارد روی سرور

قرار دادن هارد روی سرور

حال جهت خارج کردن هارد از سرور مثل تصویر زیر پیش بروید.

خارج کردن هارد از سرور

خارج کردن هارد از سرور

اگر هارد سرور شما به مشکل خورده و نیاز است آنرا تغییر دهید یا نیاز به افزودن هارد به سرور hp خود دارید، ضروری است که با نکات افزودن و تعویض هارد سرور آشنا شوید و یا این کاررا به شخصی کاردان بسپارید و متخصص بسپارید. در این مطلب  نصب هارد سرور hp و تعویض هارد سرور را هم به صورت قدم به قدم توضیح دادیم تا درصورتی که مشکل سطحی و ساده باشد بتوانید آنرا حل کنید. اما توصیه می‌شود در موارد بروز هرگونه مشکل به متخصصین این زمینه اعتماد کنید و کاررا به اشخاص کاردان بسپارید تا از هرگونه ضرر و اسیب ممکن جلوگیری کنید. همکاران ما در سایت سرور سوییچ در این باره شما را راهنمایی خواهند کرد و به سوالات شما پاسخ خواهند داد.شما می توانید برای خرید سرور های اچ پی بر روی لینک کلیک کنید.

منبع : community.hpe.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم