کیس سرور رکمونت

کیس سرور رکمونت، جعبه‌ای فلزی و پلاستیکی بوده که درون رک قرار داده می‌شود و دارای قطعه‌های اصلی مانند پردازنده، مادربرد، پاور سرور و … می‌شود. کیس سرور فیلترهای ضد غبار روی درب پنل جلو دارد و این موضوع قابلیت جدا کردن راحت جهت وجود امکان شستشوی آن را ممکن می‌سازد، همچنین دارای قابلیت قفل کردن پنل جلو است. 4 عدد فن 8 سانتیمتری در این سیستم وجود دارد که سبب می‌شود خروج هوای گرم از داخل کیس راحت تر صورت بگیرد. Case Server Rackmount KCR دارای امکان سیستم هشدار صوتی برای امنیت سخت افزار است. از اصلی ترین قسمت هایی که در هر سیستم سرور موجود است، محفظه ایست جهت نگه داری کردن قطعه های کیس که کیس سرور نام می‌گیرد. کیس سرور امکان نصب پاور استاندارد و همچنین مادر برد ATX  را ممکن میکند. دارا بودن یک عدد فن 8 سانتی متری کمک بسیاری به خارج شدن هوای گرم از درون خواهد کرد. کیس سرورهای کمونت KCR  ورق مستحکم 1.2mm دارند که از جنس استیل الکتروگالوانیزه بوده و در بدنه کیس مورد استفاده قرار گرفته است. ما در این مطلب از سایت سرور سوییچ قصد کرده ایم شما را با سرور های رکمونت بیشتر آشنا کنیم. شما تحت عنوان یک مدیر شبکه لازم است که در خرید کیس سرور رکمونت برای شرکت و بیزنستان اطلاعات داشته باشید، از این رو پیشنهاد می‌ کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید.

مزایای کیس سرور رکمونت

این سرورها دارای خصوصیات و مزایای منحصر به فردی هستند که آنها را از سایز کیس ها متمایز کرده است، دراین بتشبه برخی از این مزایا میپردازیم :

مهار کردن شکست‌ ها

در این سرور ها جهت شناسایی کردن قطعه یا بخش خراب شده یا آسیب دیده، نیازی به صرف کردن هزینه و انرژی بالایی وجود ندارد، زیرا می‌توان شکست یا ایراد موجود را به راحتی مهار کرد.

مدیریت کابل ‌ها

ستفاده از ابزار ها و آپشن های مدیریتی در کیس سرور رکمونت راحت تر است و مقدار کابل کشی این نوع سرورها درمقایسه با سرور های ایستاده بسیار آسان تر میباشد.

مقرون به صرفه بودن

به خاطر قدرت خیلی خوب و مناسبی که در عملکرد دارند از هزینه مقرون به صرفه ‌تری در مقایسه با سرورهای تیغه‌ ای برخوردارند.

تفاوت کیس سرورهای رکمونت با سایر کیس ها

 • هرچند از لحاظ عملکرد مثل کیس های معمولی اند، اما از نظر شکل و ظاهر با بقیه متفاوت اند، برخی از این تفاوت ها عبارت اند از:
 • این کیس ها دارای قابلیت نصب روی رک های 19 اینچی هستند.
 • ارتفاع کیس سرور رکمونت چیزی حدود 1 یونیت تا 9 یونیت است که وابسته به نوع کیس تغییر می‌کند.
 • عمق این نوع از کیس ها به طور معمول چیزی حدود 30 تا 80 سانتیمتر می‌باشد.
 • این نوع کیس ها عموما دارای قابلیت پشتیبانی از 2 تا 8 هارد دیسک هستند.
 • طرز چنیش پورت، فن و تجهیزات شبکه به کار رفته در این نوع از سیستم با بقیه سیستم ها متفاوت است.
 • این کیس ها به سیستم تهویه مناسب، فن یونیت جهت خنک نگهداشتن سیستم و همچنین تبادل هوای درون کیس مجهز اند.
 • امکان نصب ریل برای متحرک شدن کیس ‌ها در رک وجود دارد.
 • کیس سرور رکمونت امکان به وجود آوردن گوشواره‌های فلزی در طرفین کیس جهت آداپتور های رک.
 • دارای مزیت مقاومت و استحکام خیلی خوب به خاطر ضخیم بودن بدنه کیس.
 • دارا بودن درب قفل‌دار در کیس ‌های رکومنت نیز از پون های مثبت این کیس است، که سبب برقراری تماس تصادفی دست با کلید ریست و پاور کیس خواهد شد.

سخن نهایی

در این مطلب درباره کیس سرور رکمونت، قیمت و مشخصات آنها صحبت کردیم. سرور ها از به‌صورت کلی از نظر ابعاد، اندازه و شکل فیزیکی به سه دسته‌ی اساسی قابل تقسیم اند، سرور های ایستاده، سرور های رکمونت یا رک که به صورت خوابیده نصب و استفاده می‌شوند و سرور های تیغه ‌ای و میکرو سرور ها. برخی از این سیستم ها دارای عرض کمتر و بیشتر از 19 اینچ هستند و عرض بعضی نیز 19 اینچ است که معتدل 28.26 سانتیمتر میباشد. این کیس ها یکی از انواع کیسه های کامپیوتری می‌باشند اما برعکس اینکه مانند حالت عادی ایستاده باشند، به صورت خوابیده بر زمین قرار داده می‌شوند. این کیس ها به شکل کتابی درون رک بسته شده قرار گرفته اند. مزیت ها و تفاوت های این نوع سرورها را در بخش های قبل این مقاله برررسی کردیم. برای کسب اطلاعات از قیمت کیس سرورهای رکمونت، و دریافت مشاوره درباره خرید این محصول به سایت سرور سوییچ مراجعه فرمایید.

منبع : servercase.co.uk

پاور سرور سوپرمیکرو چیست؟

در صورتی که با تجهیزات و قطعات کامپیوتر تا مقدار کمی هم آشنایی داشته باشید، احتمال اینکه با قطعه‌ای به نام پاور سرور برخورد کرده باشید وجود دارد و احتمالا برایتان جای سوال بوده است که پاور سرور سوپرمیکرو چیست، چه کاربردی داشته و بود و نبودش در سیستم حائز اهمیت است یا خیر. ما در این مطلب از سایت سرور سوییچ قصد این سوال را به روش مناسب و درستی پاسخ دهیم، توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

پاور سرور چیست

اگر قصد داشته باشیم تعریفی از پاور سرور بیان کنیم، لازم است ابتدا با وظیفه و کار آن آشنا شویم و این مقدمه ای بر پاسخ به پاور سرور سوپرمیکرو چیست میباشد. در این قسمت قصد داریم که درمورد طرز کارکرد این قطعه اطلاعاتی بیان کنیم. پاور سرور نسبت به دیگر قطعه‌های سخت افزاری، به صورت کلی طول عمر کمتری دارد. از اصلی ترین دلایل بر عمر پایین این منبع تغذیه می‌توانیم نوسانات برق و عملکرد بالای آنرا نام ببریم که باعث می‌شوند دمای منابع تغذیه به شدت بالا رفته و خراب شود. علاوه بر این ها، این اتفاقات در بعضی موارد سبب restart و خاموش شدن یهویی سیستم استوریج یا سرور شده و ضررهایی وارد می‌کنند. نکته ای که وجود دارد این است که یک فن روی منابع تغذیه کار گذاشته شده است و گرماگیر‌هایی در آن نصب شده اند که از گرم شدن بیش از اندازه قطعه‌های الکتریکی ای که در منبع تغذیه وجود دارند مانند  ترانزیستورها، مقاومت‌ها و غیره جلوگیری کرده و این حرارت را را به سمت خارج انتقال دهند.

پاور سرور سوپرمیکرو چیست

در این بخش می‌خواهیم بگوییم پاور سرور سوپرمیکرو چیست. پاور سرور سوپرمایکرو  ۸۲۳TQ-653LPB یک کیس  U2است، این به آن معنی است که دارای طول ارتفاع حدود 89 میلیمتر میباشد. در حقیقت هر U حدود 4.2 سانتی متر محاسبه می‌شود. این نوع از کیس های سوپرمیکرو، کیسی خوابیده یا رکمونت است. اغلب سرورهای سوپرمایکرو را که با عدد 8 آغاز می‌شوند به شکل خوابیده یا رکمونت می‌باشند و کیسی که با عدد 7 شروع شود، کیس Tower  یا همان ایستاده خواهد بود. این سرور دارای ارتفاع 89 میلی‌متر، عرض 426 میلی متر و عمق 650 میلی متر است.

مشخصات سرور سوپرمایکرو

بک پلین این نوع سرور سوپرمیکرو 6 هارد 3.5 اینچی SATA ، SAS و هاردهای SSD را پذیرا است، که هر هارد توانایی این را دارد که ظرفیت خاص و منحصر به فرد خود را دارا باشد، هرچند درست تر آن است که ظرفیتی برای هارتان برگزینید تمام هاردهای دیگر هم درهمان ظرفیت باشند. مثلا درصورتی که برای سرور 16 ترابایت هارد نیاز است، درست تر است که 4 هارد دارای ظرفیت ۴ ترابایتی استفاده شود؛ بعد از اینکه بیان کردیم پاور سرور سوپرمیکرو چیست،در این بخش مشخصات آنرا مطرح کرده ایم. این سرور سوپرمیکرو دارای پاوری از جنس پلاتینیوم (Platinum) میباشد که مقدار ولت آن مساوی 653 وات بوده است، این موضوع را در مشخصات و نکات ذکر شده درباره این کیس سرور نیز آورده اند. همچنین لازم به ذکر است که این سرور سوپرمیکرو به ۴ دستگاه فن (۸cm (7000 RPM) hot-swap PWM cooling fan(s مجهز میباشد  که بر روی آن به شکل ON BOARD قرار گرفته شده اند.

سخن نهایی

در این مطلب به این سوال که پاور سرور سوپرمیکرو چیست پاسخ دادیم و به مواردی درباره این قطعه پرداختیم. از سرور سوپرمیکرو قوی و قدرتمند می‌توانیم جهت انجام اعمال حسابداری، گرافیکی، شبکه کوچک، وب سرور و دامین کنترولر استفاده کنیم.سیستم کولینگ (System Cooling) موجود در این کیس سرور به شکل پسیو (Passive) است، این به آن معنی است که فن ها شکل جدا و مجزا از هیت سینک (Heat Sink) در مکانی مشخص و جداگانه روی کیس سرور قرار گرفته و مادربرد از جمله هیت سینک (Heat Sink) و سی پی یو (CPU) را خنک و خنک تر می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت فن بر روی هیت سینک قرار داده نشده است بلکه به شکل کاملا جداگانه و مجزایی کار خود را انجام می‌دهد. سرور سوپرمایکرو لازم است حتما در اتاقی قرار بگیرد که دمای آن چیزی میان 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد؛ درصورتی که دما از 35 درجه فرا تر برود، احتمال اینکه قطعه آسیب جدی ببیند زیاد است، و حرارت اسلات ها (SLOT) و همچنین تجهیزات مادربرد بالا خواهد رفت. به همین دلیل درست تر آن است که مکانی مناسب جهت نگهداری و نصب این سرور تعیین و تدارک دیده شود که بتوان از آسیب دیدن احتمالی آن جلوگیری کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا انجام مشاوره میتوانید به همکارام ما در سایت سرور سوییچ مراجعه فرمایید.

منبع : supermicro.com

نمایندگی سرور hp |بهترین نماینده رسمی سرور اچ پی در ایران

بهترین نمایندگی سرور اچ پی در ایران

نمایندگی سرور hp دارای سابقه طولانی در رهبری فناوری و توسعه محصولاتی است که استفاده و مدیریت آنها آسان است و راه حل های مقیاس پذیر را به روشی پویا ارائه می دهد که از کلاس ورودی تا سرورهای بزرگ ماموریت حیاتی شروع می شود. تجهیزات جدید و بازسازی شده HP توسط سرور سوییچ مطمئن ترین، مقیاس پذیرترین و در دسترس ترین زیرساخت را برای رفع نیازهای کسب و کار شما فراهم می کند. سرورهای حرفه ای HP به گونه ای طراحی شده اند که قابل اعتماد، ایمن و مقاوم در برابر خطا با گزینه های ذخیره سازی اضافی هستند.

نمایندگی سرور hp در ایران: سرور یک ماشین محاسباتی است که برای انجام هیچ کار دیگری به جز وظایف سرور تعریف شده خود که برای آن طراحی شده اند اختصاص داده شده است. به طور کلی، اعتقاد بر این است که یک سرور، یک رایانه رومیزی ساده است، اما به سادگی اجرای یک سیستم عامل سرور بر روی یک رایانه رومیزی جایگزینی برای سخت افزار سرور واقعی نیست. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی سرور سوییچ شما را با فروش تجهیزات سرور hp، فروش و خرید و قیمت سرور hp، خرید سرور و تجهیزات شبکه، کانفینگ سرور hp، انواع سرور hp، خرید سرور ایستاده، مینی سرور hp و سرور hp ml آشنا می کنیم.

خرید سرور و تجهیزات شبکه از معتبرترین نمایندگی سرور hp در ایران

یک سرور داده ها را ذخیره، ارسال و دریافت می کند. یک کامپیوتر، برنامه نرم افزاری یا حتی یک دستگاه ذخیره سازی ممکن است به عنوان یک سرور عمل کند و ممکن است یک یا چند سرویس را ارائه دهد.

نمایندگی سرور اچ پی به صورت رسمی، سوالی است که برای بسیاری از مشتریان سایت سرور سوییچ مطرح میشود. شرکت های زیادی هستند که ادعا دارند نمایندگی معتبر سرور HP هستند و حتی نمایندگی فروش سرور اچ پی در ایران هستند. در اینجا باید به شما بگوییم که بیشتر شرکت ها واردکننده این محصولات هستند.

نمایندگی سرور اچ پی
نمایندگی رسمی سرور hp

سرور اچ پی چیست؟

سرورهای HP با نوید قابل اطمینانی ارائه می شوند که کارایی مرکز داده شما را بهبود می بخشد. ما به شما قول خرید سرور اچ پی برای تجارت خود را به روشی بسیار ساده می دهیم. برای خرید سرورهای اچ پی در سرور سوییچ به عنوان نمایندگی سرور hp می توانید هر زمان که بخواهید با ما تماس بگیرید.

کاربرد سرورها در نمایندگی فروش سرور hp!

اگر در اطراف افرادی بوده اید که در زمینه فناوری کار می کنند، احتمالاً شنیده اید که کلمه “سرور” زیاد استفاده می شود. برای کسی که هر روز با کامپیوتر سر و کار ندارد، درک این کلمه می تواند سخت باشد. سرور چیست؟ چه تاثیری روی شما می گذارد؟

نمایندگی سرور hp : سرورها را می توان به عنوان وب سرور، سرور پروکسی، سرور برنامه، سرور پایگاه داده و سرورهای ابری نام برد که برای مدیریت، ذخیره، ارسال و پردازش داده ها به صورت 24*7 طراحی و ساخته شده اند و باید از یک رایانه رومیزی قابل اعتمادتر باشند و انواع مختلفی را ارائه دهند. ویژگی ها و سخت افزاری که معمولاً در رایانه های رومیزی متوسط ​​استفاده نمی شود.

سرور سوییچ؛ یکی از معتبر ترین نمایندگی سرور hp در ایران

سرور hp سابقه ای چشمگیر برای استفاده نوآورانه خود از فناوری جدید دارد و به طور مداوم سطح طراحی سرور را برای فشرده سازی بیشتر در یک جعبه کوچکتر بالا می برد. فروشگاه سرور سوییچ مجموعه کاملی از سرورهای HPE ProLiant را برای رفع نیازهای کسب و کار و عملکرد شما ارائه می کند. ما اجزایی را برای ارتقا یا پیکربندی سفارشی سیستم شما در اختیار دارد. “سرور سوییچ” فروشگاهی برای ارائه و فروش انواع سرور نو و استوک اچ پی و تجهیزات شبکه سیسکو، به  صورت نو، ریفر و دست دوم می باشد. به همین دلیل این مجموعه به عنوان بهترین نمایندگی سرور اچ پی شناخته شده است.

انواع سرور hp موجود در بازار و کاربردهای آن (انواع server در نمایندگی فروش سرور اچ پی)

نمایندگی رسمی سرور hp

سرورهای HP ProLiant ML Tower؛ خرید سرور ایستاده

این سرورهای HP ProLiant ML برای دفاتر راه دور و شعبه هایی که نیاز به شبکه، فایل و چاپ و دسترسی به اینترنت مشترک و همچنین فضای ذخیره سازی داخلی فراوان دارند، بهترین هستند.  از این رو برای خرید این نوع سرور می توانید به نمایندگی سرور hp مراجعه کنید. سرورهای جداگانه ارائه شده عبارتند از:

 •  ML110 G6
 • NEW ML110 G7
 • ML150 G6
 • ML330 G6
 • ML350 G6
 • ML370 G6
 • ML310 G5p.

سرورهای HP ProLiant DL Rack Mount (بهترین نوع سرور در نمایندگی سرور hp)

سرورهای DL برای مشاغلی که به ایمیل، شبکه، مجازی سازی و پیام رسانی نیاز دارند، بهترین کار را دارند. آنها مقدار خوبی از قدرت محاسباتی را در یک فضای کوچک بسته بندی می کنند. مدل‌های موجود در نمایندگی سرور اچ پی عبارتند از: DL120 G6، NEW DL120 G7، DL160 G6، DL165 G7، DL180 G6، DL320 G6، DL370 G6، DL360 G7، DL380 G7، NEW DL385 G7، DL580 G580 G570L، DL580 G570L و DL (سرورهای چند نود DL2000).

نمایندگی سرور hp

سرورهای HP ProLiant BL Blade (پرفروش مینی سرور hp در مطمئن ترین نمایندگی سرور hp در ایران)

تیغه های سرور BL بخشی از HP BladeSystem هستند. مدیر گروه سرورهای HP BladeSystem، گفت که این سرورها برای مراکز داده و استفاده با حافظه خارجی مناسب هستند. برای مثال، سری BL200 برای مشتریان کوچک و همچنین HPC طراحی شده است که از برنامه های کاربردی خوشه محاسباتی و سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. مدل های موجود در نمایندگی رسمی سرور hp عبارتند از:

 • BL280c G6
 • NEW BL2x220c G7
 • NEW BL460c G7
 • NEW BL465c G7
 • NEW BL490c G7
 • NEW BL620c G7
 • NEW BL680c G7
 • NEW BL685c G7.

سرور g10

سرور G10 سرور ترکیبی منحصربه ‌فرد از قابلیت‌های کلاس سازمانی را با ارزش تجاری عالی ارائه می‌کند و آن را به یک پلتفرم سرور رک ایده‌آل برای کسب ‌و کارهای رو به رشد و ارائه ‌دهندگان خدمات تبدیل می‌کند.

HP ProLiant DL160 نسل 10

بهترین سرور کلاس برای اجرای راه حل های ابری است. در راه حل کامپیوتری ATOP کارکنان حرفه ای و آموزش دیده ما بهترین سرور را با توجه به نیازهای کسب و کار شما و فناوری های نوظهور پیشنهاد و راه اندازی می کنند. از آنجایی که خدمات ذخیره سازی در خدمات فناوری اطلاعات 10 درصد رشد می کند، نیاز به راه حل ذخیره سازی داده های ترکیبی هم در محل و هم در سرورهای ابری یا راه دور برای رشد کسب و کار شما ضروری است. برای اطلاع از قیمت سرور hp می توانید به نمایندگی سرور hp مراجعه کنید.

از آنجایی که شرکت‌های بیشتری به سمت ذخیره‌سازی داده‌ها و فناوری‌های ابری جدید حرکت می‌کنند و به داده‌های بزرگ برای برنامه‌های هوش مصنوعی نیاز دارند. ATOP computer solution LLC با Dell، HP و Lenovo شریک هستند تا نیازهای سرور شما را برآورده سازند. سرورهای سری به کسب و کار شما اجازه می دهند تا به راحتی و ایمن اجرا شود. سرورهای HP ProLiant DL زیرساخت کاملی را ارائه می دهند که هم از اهداف تجاری و هم از رشد کسب و کار شما پشتیبانی می کند.

نمایندگی سرور hp چه امکاناتی ارائه می دهد؟

 1. سرورهای سری به کسب و کار شما کمک می کنند تا به راحتی و ایمن اجرا شود.
 2. سرورهای HP ProLiant DL زیرساخت کاملی را ارائه می دهند که هم از اهداف تجاری و هم از رشد کسب و کار شما پشتیبانی می کند.
 3. سری SL Server برای مشتریان سازمانی تجاری کوچک و متوسط ​​و نیازهای رو به رشد مجازی سازی و حجم کاری با هدف عمومی ایده آل است.

نمایندگی سرور اچ پی در ایران

نمایندگی فروش سرور HP با گارانتی معتبر (فروش تجهیزات سرور hp)

سرور سوییچ طیف گسترده ای از سرورهای HP Proliant جدید و بازسازی شده را با قیمت های رقابتی ارائه می دهد. همه سرور ها با استفاده از ابزارهای تشخیصی خود سازنده قبل از ارسال آزمایش می شوند. سرورهای مورد استفاده ما نیز با پوشش گارانتی و پشتیبانی فنی عرضه می شوند. ما توانسته ایم به عنوان یکی از بهترین نمایندگی سرور hp در ایران سرور های دست دوم و استوک را با نازل ترین قیمت ارائه دهیم.

اگر شما به دنبال نماینده سرور اچ پی در ایران هستید و تا الان نتوانستید منبع رسمی برای آن پیدا کنید؛ باید بدانید که بیشتر شرکت های مجرب در زمینه شبکه واردات و تجهیزات دیتاسنتر هستند و هر کدام از آنها با توجه به تجربه و سطح تجارت خود میتوانند اطلاعات و کالاهایی را ارائه دهند.

نمایندگی سرور و استوریج ها HPE (مطمئن ترین نمایندگی رسمی سرور اچ پی در ایران)

با توجه به عدم وجود شعبه رسمی سرور اچ پی و یا سایر تجهیزات این شرکت در ایران و همچنین سنتی بودن روش های عرضه و فروش این کالای تخصصی، سایت سرور سوییچ تصمیم گرفته است تا با فروش سرورهای اچ پی و ارائه برخی تجهیزات آن، نیاز مشتریان را برطرف کند.

سایت سرور سوییچ با تجربه و تخصص گسترده خود در صنعت، شهرت خود را در میان بهترین تامین کنندگان و نمایندگی سرور اچ پی در ایران ایجاد کرده است. با پشتوانه فناوری پیشرفته و کارکنان آگاه، وفاداری برند را برای مشتریان خود به ارمغان می آوریم. ما محصولات  قطعات سرور، محصولات HPE، خدمات هاستینگ، سرور مجازی، سرور اختصاصی و موارد دیگر را همراه با خدمات اجاره، ذخیره ساز hp و غیره ارائه می دهیم.

در این مطلب از وبسایت سرور سوییچ در مورد فروش تجهیزات سرور hp، فروش و قیمت و خرید سرور hp، خرید سرور و تجهیزات شبکه، کانفینگ سرور hp، انواع سرور hp، خرید سرور ایستاده، مینی سرور hp و سرور hp ml در بهترین نمایندگی سرور hp توضیح دادیم. در صورت رضایت از محصولات ما، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تعمیر سرور hp (آموزش تعمیرات سرور HP + پشتیبانی 24 ساعته)

تعمیر سرور HP ؛ عیب یابی و رفع مشکلات سرورهای اچ پی

تعمیر سرور hp موضوعی است که سایت سرور سوییچ می خواهد به آن بپردازد. یکی از اصلی ترین تجهیزات موجود در هر شبکه سرور است. خرید سرور HP، امروزه یکی از پرفروش ترین سرور های موجود در بازار می باشد. وظیفه اصلی هر سرور، پاسخ دهی سریع به درخواست های کاربران می باشد. سرورها علاوه بر داشتن سخت افزار قوی و سرعت پردازشی بالا باید بصورت مداوم کار کنند که با وجود عمر بالای قطعات این دستگاه، گاهی با مشکل مواجه می شوند. در این صورت باید سرور را به مراکز با کارکنان متخصص سرور ارسال کنیم. زیرا هر گونه اختلال و ایراد در عملکرد استوریج ها یا سرورهای یک سازمان، میتواند صدمات غیرقابل جبرانی را به کسب و کار آن واحد وارد نماید.

یکی از خدمات تخصصی شرکت سرور سوییچ، راهنمایی و مشاوره تعمیر سرورهای اچ پی در تمامی مدل های جدید و استوک می باشد. با توجه به حساسیت هایی که برای این سرورهای با ارزش و گران قیمت وجود دارد، این است که باید عیب یابی سرور HP را به متخصصان شبکه و سرور بسپارید. در ادامه از این مطلب شما را با تعمیرات مادربرد سرور، تعمیر فن سرور و نمایندگی تعمیرات پرینترهای hp آشنا می کنیم.

علت خراب شدن و تعمیر سرور HP

خرابی سرورها میتواند بعلت خراب شدن، از کار افتادن یا درست عمل نکردن یکی از قطعات باشد. یکی از عمده ترین دلایل خراب شدن سرورها، عدم نگهداری درست از آنها مانند نداشتن تهویه مناسب، نوسانات برق، عدم کنترل دمای محیط اتاق سرور و… می باشد که باعث بروز مشکل در قطعات سرور می شود. از کار افتادن بعضی از قطعات سرور می‌تواند به قیمت از رده خارج شدن خود سرور تمام شود.

تعمیر سرور دست دوم
تعمیر سرور اچ پی استوک

سرور های استوک (دست دوم) تفاوتی در نحوه نگهداری یا مدت زمان قابل استفاده با سرورهای نو ندارند. درصورت عدم رسیدگی درست، سرورهای نو نیز با مشکلاتی مانند روشن نشدن سرور یا عدم عملکرد صحیح مواجه میشوند. در این میان باید از طریق پشتیبانی سرور hp اقدام به تعمیر سرور HP نماییم. یکی از مهم ترین اجزای سرور، پاور آن است که مسئولیت برق رسانی به سایر قطعات را برعهده دارد.

به دلیل مهم و حساس بودن قطعات سروری و اطلاعات موجود در سرورها، پاورسوئیچینگ سرور بسیار پیچیده‌تر از سیستم پاور در کامپیوترهاست. اگر ولتاژهای ورودی مناسب نباشد یعنی بالاتر یا پایین‌تر از حد تعریف باشد، پاور برق را به مدار داخلی ارسال نمی‌کند. این قطعه می‌تواند در اثر نوسانات برق، نویزهای شبکه، از کار افتادن یو پی اس و… آسیب ببیند.

با آسیب پاور سوئیچینگ سرور، بهترین اتفاق این است که پاور به کلی از کار بیفتد و هیچ جریانی وارد سرور نشود. اما اگر خرابی پاور به گونه‌ای باشد که مدارات تصمیم‌گیری مختل شوند، ممکن است در تشخیص ولتاژ مناسب مدارهای داخلی به مشکل بخورد و باعث خرابی یا سوختن قطعات مختلف یا از بین رفتن سرور شود.

تعمیر سرور HP
تعمیرات سرور HP

تعمیر سرور hp و پاور آن

بدلیل حساس بودن قطعات سرور، بهتر است تعمیر سرور اچ پی (HP) را به یک متخصص سرور بسپارید. علایم خرابی پاور سرور عبارتند از:

 • نمایش چراغ سبز چشمک زن، که از نشانه‌های اختلال در ولتاژ ورودی برق است.
 • پاور هنگام روشن شدن سرور صدای تق تق می‌دهد و در نهایت هم روشن نمی‌شود.
 • فن سرور فقط در حالت استندبای است و دور بالا کار نمی‌کند. این مشکل می‌تواند از ناقص روشن شدن پاور باشد.
 • پاور با قدرت روشن می‌شود اما بعد از چند دقیقه خاموش می‌شود. فن پاور و هیت سینک باید توسط متخصص بررسی شود.
 • چراغ نارنجی روی پاور روشن خاموش می‌شود.

تعمیر سرور HP بعد از خرید

پس از خرید سرور HP، باید از قبل تحقیقات رو انجام دهید که آیا فروشگاه پس از فروش سرور، خدمات تعمیرات سرور HP را انجام می ذهد یا خیر؛ زیرا سرور ها هر لحظه امکان خراب شدن را دارند. فروشگاه سرور سوییچ خدما تعمرات سرور HP و حتی تعویض آن را پس خرید برای شما فراهم کرده است.

عیب یابی سرورهای اچ پی

حرفه ای ترین سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری مربوط به تعمیر سرور HP، در حضور نمایندگی اچ پی و یا از طریق تماس با واحد پشتیبانی انجام میشود. خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات سرورهای اچ پی توسط کارشناسان انجام می شود، زیرا آنها با تجربه ی بالایی که دارند در تمامی زمینه های تعمیر فنی و نرم افزاری مسلط هستند و به راحتی می توانند سخت ترین مشکلات را برطرف کنند.

بازیابی اطلاعات سرور؛ متداول ترین مشکل سرورها!

تعمیرات سرورهای اچ پی

تعمیرات تخصصی سرور اچ پی شامل ریکاوری و بازیابی اطلاعات می باشد. بازیابی اطلاعات یکی از مهم ترین خدماتی است که تعمیرکاران سرورها ارائه می دهند؛ زیرا برگرداندن دیتای سرور از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است با دستکاری های نا به جا دیگر کار ریکاوری امکان پذیر نباشد.

مقاله پیشنهادی: تعمیر هارد سرور hp

تعمیر فن سرور

فن سرور یکی از قطعات مهم سرورهای HP است؛ روند فن سرور به این صورت است که جریان هوا را از جلوی سرور وارد سرور می کند و پس از عبور از هاردها و پردازنده، به قسمت انتهایی سرور هدایت و خارج می کند.

سرعت فن سرور با توجه به دمای قطعات سرور متغیر است. معمولا سرورهای اچ پی از چندین فن برای خنک کردن سیستم استفاده می کنند. به همین علت اگر یکی دو تا از آنها خراب شود، سرعت بقیه آنها برای جبران عملکرد بالا می رود و سرور خاموش نمی شود. به همین دلیل تعمیر سرور HP در اسرع وقت مهم می باشد؛ زیرا ممکن است که خسارت های جبران ناپذیری به سرور وارد کند.

تعمیرات مادربرد سرور HP

بدون شک تعمیر و تعویض قطعات سرور در اسرع وقت مهم است. مادربرد یکی از مهم ترین اجزا در سرورهاست که به دلیل مشکلات سرورها به مادربرد مرتبط است. مشکلات مادربرد سرور به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری دسته بندی میشود. مادربردها از اجزا متنوعی تشکیل شده است. برد اصلی محل قرار گیری رم سرور، CPU، هارد سرور، کارت ریدکنترلر و اسلات های توسعه است.

آموزش تعمیرات سرور hp

وظایف نمایندگی های تعمیر سرور HP

 1. تعمیر کردن حرفه ای سرور اچ پی
 2. پشتیبانی از سخت افزارها
 3. پیدا کردن عیب و رفع کردن مشکلات شبکه
 4. سرویس کردن و بررسی متوالی اتاق سرورها
 5. ارتقا دادن سرورهای قدیمی و از رده خارج
 6. تعمیر و نگهداری انواع سرور G8، G9 و سرور DL380 G10

هزینه تعمیر سرور HP

قیمت تعمیر سرور اچ پی، با توجه به سخت افزاری و نرم افزاری بودن متفاوت است. رفع ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری سرور هزینه کمتری در مقابل تعمیرات سخت افزاری دارد. البته اگر در مواردی نیاز به تعویض قطعات سرور باشد، هزینه قطعه و هزینه کارشناسی و اجرت تعویض قطعه محاسبه می شود.

امروزه بیشتر وظایف واحدهای پشتیبانی سرور اچ پی، تعمیر کردن قطعات و علت یابی مشکلات سرور است. معمولا تعمیر سرور hp به دست کارشناسان مجرب با مهارت بالا صورت می گیرد. شما برای انجام خدماتی چون تعمیر جدیدترین سرور hp، مینی سرور hp، تعمیرات مادربرد سرور و تعمیر فن سرور می توانید به این مراکز مانند سایت سرور سوییچ مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ

در هنگام تعمیر سرور hp، نمایش چراغ سبز چشمک زن نشانه چیست؟

نمایش چراغ سبز چشمک زن، که از نشانه‌های اختلال در ولتاژ ورودی برق است.

عمده ترین دلایل خراب شدن سرورها چیست؟

عدم نگهداری درست از آنها مانند نداشتن تهویه مناسب، نوسانات برق، عدم کنترل دمای محیط اتاق سرور و… می باشد.

انواع هارد سرور sas

انواع هارد سرور sas :امروزه در دنیای کامپیوتر از وسایل، ابزار و جزئیات فراوان و متنوعی جهت ذخیره کردن اطلاعات استفاده می‌کنیم. از جمله آنها هارد سرور ها هستند  تا پایان این مقاله ما را از سایت سرور سوییچ دنبال کنید که انواع مختلفی دارند، هارد sas یکی از اینها میباشد. میزان مهم بودن اطلاعاتی که روزانه به اهمیت و مقدار آنها اضافه می‌شود، مايحتاج دنیای کامپیوتر را به وجود داشتن و به کار بردن هاردهای پیشرفته بیشتر از همیشه کرده است، و با مرور وقت شاهد تکنولوژی‌های نو و تازه تر در این زمینه هستیم.

در حقیقت این خاصیت های جدید همگی در روند سرعت و امنیت ذخیره شدن اطلاعات تاثیر بسیار زیادی دارند و کمک بزرگی می‌کنند. یکی از اصلی ترین وسیله ها میان این ابزارهای ذخیره‌ی اطلاعات بر سرورهای پرقدرت، هاردسرور ها هستند. که در این مقاله می خواهیم شما را با انواع هارد سرور و خصوصیات تک و منحصربفرد آن  آشنا کنیم.

هارد سرور چیست

هارد ها طبق یا اتصال به سرور یا اصطلاحا کانکتور به چند دسته قابل تقسیم اند. از جمله , SATA , SSD , FC , IDE و انواع هارد سرور sas ،از نظر ابعاد هم هارد سرورها به دو گروه LFF یا 3.5 اینچی و SFF یا 2.5 اینچی تقسیم می‌شوند. سرعت انتقال داده ها وابسته به مدل هاردها می‌تواند متفاوت باشد.

اگر قصد داشته باشیم به شکل جامع نگاه کنیم، هارد سرور به 3 دسته SSD , SAS , SATA قابل تقسیم بندی است. گرچه که با پیشرفت کردن تکنولوژی این روزها هارد NVME هم با سرعت خیلی بالا به سمت بازار روانه شده است. اما نکته ای که درباره این هارد وجود دارد قیمت زیاد آن است.

هارد درایو SAS

SAS یا (Serial Attached SCSI) برگرفته شده از تکنولوژی SCSI، از نسل پیش از خودش یعنی SATA سریع تر است. اگر چه هاردهای SATA هنوز هم به دلیل ساختن فضای خوب برای ذخیره سازی طرفداران خود را دارند، اما در انواع هارد سرور sas دقت و تمرکز اکثرا روی سریع بودن است و پهنای باند 3GBPs , 6GBPs , 12GBps جهت انتقال داده و به کار برده می‌شود.

اگر آنرا با هارد SATA مقایسه کنیم که سرعتش 5200 تا 7200 (RPM) یا Revolutions Per Minute دور در هر دقیقه است، هارد SAS از سرعت‌های 10K 7.2K و 15K یا 15000RPM ساپورت می‌کند. هارد SAS در 2 مدل بعد استاندارد LFF و SFF شبیه به هارد SATA روانه بازار شده است.

هاردهای SAS و SATA به غیر از اینکه  سرعت انتقال اطلاعاتشان با هم متفاوت است، از نظر اتصالی هم با هم فرق هایی دارند. اما به خاطر بسپارید که روی سرور اچ پی هر دو ساختار قابل پشتیبانی هستند. و حتی این امکان وجود دارد که به شکل ترکیب از هردو استفاده کنید.

انواع هارد سرور sas

هارد SAS مخفف Serial Attached SCSI میباشد. .در حقیقت sas به عنوان جایگزین برای هارد های scsi ساخته‌شده اند و همانطور که گفته شد انواع هارد سرور sas نسبت به به هاردهای SATA سرعت بیشتری دارند.

مشخصات فنی هارد های SAS:

 • سرعت و اطمینان پذیری (reliable) در این هارد در مقایسه با sata بیشتر بوده ولی هارد های sas ظرفیت بیشتری دارند.
 • سرعت چرخیدن هارد sas میان 7200 تا 15000 RPM میباشد. به عنوان مثال در سرعت چرخش 15k , چیزی حدود 500GB داده های بیشتری در مقایسه با چرخش 7.2K انتقال داده می‌شود.
 • سرعت منتقل شدن دادا ها در هارد SAS 2.0 تا 6 گیگابیت برهر ثانیه میباشد. بعضی سازندگان هارد sas , مانند LSI , هاردهایی دارای سرعت 12 گیگ بر هر ثانیه نیز ساخته اند.
 • هزینه مورد نیاز جهت خرید هارد SAS از SATA بیشتر بوده و حجم ذخیره سازی آن کمتر میباشد.
 • به این دلیل که انواع هارد سرور sas ها توان مصرفشیان بالا میباشد، به منبع تغذیه قدرتمند تری احتیاج دارند. به همین دلیل در سرور این نوع هارد ها بیشتر کاربرد دارند.

جمع بندی

هارد سرورها،و انواع هارد سرور sas، حافظه هایی داخل سرور هستند که همه داده ها و اطلاعات داخل شبکه بر روی آنها محافظت و نگهداری می‌شوند. هارد دیسک سرور در مقایسه با هارد کامپیوتر معمولی، قدرت و سرعت خیلی بالاتر و بیشتری دارد. سرعت چرخیدن دیسک و رابط هارد (مانند SAS، SATA و SCSI) از جمله خصوصیت های حائز اهمیت یک هارد سرور اند، و هر مقدار که سرعت چرخش دیسک بیشتر بشود، خوانده شدن و نوشته شدن اطلاعات سریع تر انجام خواهد شد.

با مراجعه به سایت سرور سوییچ، خواهید توانست قیمت به روز و اطلاعات فنی انواع هارد سرور اچ پی، هارد دیسک سرور IBM، هارد سرور سیگیت و وسترن دیجیتال و هارد sas را چک کرده و درجریان جزئیات به روز دنیای سرور ها باشید.

منبع : disctech.com

X
Add to cart