پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر

تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر

 در این مطلب از سایت سرور سوییچ قصد داریم درباره رم سرور، رم کامپیوتر و همچنین تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر صحبت کنیم. جالب است بدانید که کلمه RAM کوتاه شده عبارت “Random Access Memory” میباشد، به معنای حافظه‌ی دسترسی تصادفی. رم از قطعات و بخش‌های سخت افزاری در وسیله های الکترونیکی مثل لپ تاپ، تبلت، رایانه، سرورها و همچنین تلفن ها است. حافظه‌ی این قطعه در رایانه ها با صورت معمول تحت عنوان ماژول مانند DIMM یا SO-DIMMs sodimm. نصب گشته و در موبایل ها و تبلت‌ها اغلب روی حافظه دستگاه کار گذاشته می‌شود، به طوری که نمی‌توانیم آنرا برداریم یه تغییرش در آن ایجاد کنیم. نکته مهم این است که حجم حافظه‌ی ایم قطعه با سرعت عملکرد سیستم و اپلیکیشن های آن دارای ارتبط مستقیم است. هرچقدر که حافظه بالاتر باشد، سرعت برنامه ها در عملکرد و اجرا نیز بیشتر خواهد شد. حافظه‌ی کافی باعث می‌شود برنامه های مختلف فضای کافی برای اجرا شدن داشته باشند. کاملا مشخص است که درصورتی که سیستم از همه‌ی توان حافظه‌ی رم خود به صورت همزمان استفاده کند، سرعت عملکرد سیستم به شدت کاهش خواهد یافت. در چنین شرایطی ور صورتی که نیاز به سرعت بالاتر و بهتر کردن عملکرد رایانه دارید لازم است که رم اضافی تهیه و نصب کنید.

رم سرور / رم کامپیوتر چیست

در حقیقت حافظه‌ی رم، حافظه ای موقت میباشد که جهت ذحیره کردن داده ها و اطالاعات به کار برده می‌شود و دارای کاربرد و عملکرد متفاوتی با هارد دیسک دارد، زیرا این قطعه تنها حین روشن بودن سیستم و دستگاه اطلاعات را می‌خواند و ذخیره می‌کند و در لحظه ای که سیستم خاموش می‌شود همه چیز از آن پاک خواهد شد.این در حالی است رم سرور، مثل رم رایانه میباشد اما دارای این تفاوت است که از لحاظ مقدار فضای ذخیره سازی بسیار وسیع تر است. رم های سرور معمولا بیشتر از 8 گیگ دارای فضا هستند. و به شکل مجموعه‌ای و جمعی حتی تا 96 اسلات نیز درون یک سرور به کار گرفته می‌شود. از لحاظ فناوری تولید، تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر بسیار نیست اما با این وجود رم سرور از نظر کیفیت و قدرت درمصرف بهینه تر هستند.

تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر

نگهداری کردن از داده ها و اطلاعات زمانی که صحبت از سرور ها باشد خیلی مهم تر و حائز اهمیت تر از اطلاعات و داده‌های سیستم های شخصی یا خانوادگی است. مسائلی مانند بروز ایراد یا اشکال در انتقال یافتن اطلاعات و داده ها از هارد دیسک به سمت حافظه رم، و یا انتقال یافتن اطلاعات و داده ها از رم به پردازنده درون سیستم‌های شخصی و خانگی اتفاق می‌افتد که سبب هنگ کردن سیستم و بروز مشکل می‌شود، تمام اینها پس از گذشتن مدت زمان کوتاهی حل می‌شوند و سیستم به شکل و حالت عادی و طبیعی خود برمی‌گردد. تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر در همین موضوع است که در رم سرور این مشکل ممکن است قابل حل نباشد. در بخش بعد توضیح بیشتری خواهیم داد.

رم سرور

رم سرورها تنوع زیادی دارند. به صورت جامع و کلی، 4 نوع رم سرور برای خرید در دسترس موجود هستند که همه آنها نیاز است به منبع تغذیه متصل باشند. اگر منبع انرژی دچار قطعی شود و یا درصورتی که منبع تغذیه خاموش گردد، نمیتوانید انتظار داشته باشید که که اطلاعات در رم سرور ذخیره شده باشند. به زبان دیگر، رم سرور وابسته به انرژی الکتریکی است و اصلی ترین تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر همین موضوع میباشد.

سخن نهایی

در این مطلب از سایت سرور سوییچ درباره انواع رم ها اطلاعاتی را کسب کردیم. همیشه حین پردازش اطلاعاتت درون سرور اغلب حجم بالایی از داده و عملکرد در حال انجام است و برنامه‌های بسیاری بر سیستم سرور در حال اجرا هستند؛ همچنین داده و اطلاعات بسیار زیادی در حال نگه داری شون روی سرور اند، تفاوت رم سرور با رم کامپیوتر در همین مسائل است که یکی پس از خاموشی سیستم همه چیز را از بین می‌برد اما دیگری تمام اطلاعات شما را حفظ می‌کند. برای مثال در صورتی که سرور دچار خنگ شود یا اتفاقی بیفتد و کارش متوقف شود، مشکلات بسیاری به بار خواهد آمد. به همین دلیل است که حافظه‌ی رم به کار برده شده در سرور لازم است در مقایسه با حافظه‌ی رم استفاده شده در سیستم خیلی مطمئن و قابل اطمینان تر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید سرور مورد نیاز خود میتوانید به سایت ما مراجعه فرمایید.

منبع : serverfault.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم