پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

کارت گرافیک برای سرور g9

کارت گرافیک برای سرور g9

در این مطلب از سایت سرور سوییچ قصد داریم درباره کارت گرافیک برای سرور g9 صحبت کنیم. پس بهتر است ابتدا توضیحی درباره کارت گرافیک و سرور g9 ارائه دهیم. کارت گرافیک یا ویدئو کارتیک، کارت توسعه ای میباشد که اصل مهم و لازم جهت نشان داده شدن تصاویر در دیوایس و کامپیوتر نمایشی است. به صورت طور کلی، این کارت ها تحت عنوان «کارت گرافیک های تخصصی»، «کارت کارت گرافیک های جداگانه» خرید و فروخته می‌شوند، در حیطه ویدئو کارت ها می‌توان دو نوع کارت گرافیک داخلی (Integrated) و مجزا (Distinction) را نام برد. کارت گرافیک مارک ها و تولید کنندگان زیادی دارد. در این میان، بهترین مزیت سرورهای HP آن میباشد که به خوبی می‌دانند کاربران به چه چیزی نیاز دارند و به همین دلیل چیزی حدود 40 درصد از فروش بازار را در دست خود دارند. از خاصیت های سرور hp g9 می‌توان کارایی و امکان بهره برداری بالا و همچنین امنیت عالی آن را نام برد. این سرورها به آسانی قابلیت ارتقا داده شدن دارند و امکان اضافه شدن هارد هم در آنها وجود دارد.  علاوه بر آن، مقدار مصرف انرژی پایینی دارند و به نسبت فضایی که می‌گیرند حساسیت بالایی دارند. همچنین این سرور ها به مقدار 21 درصد بهره برداری را بیش‌تر و 14 درصد میزان مصرف انرژی را کم کرده اند. این نوع سرور برای دیتا سنتر ها و حجم های کاری بالا و اطلاعات دارای اهمیت و شرایط بحرانی کاربرد زیادی دارند و خود ثابت کرده اند. این سرور از کارت شبکه چهل گیگابایتی و بیست و دو هسته حمایت می‌کنند. علاوه بر این، از انواع هارد دیسک ها پشتیبانی کرده و از حافظه خیلی بالایی برخوردار اند.

کارت گرافیک برای سرور g9

در هر دو مورد از کارت های گرافیک نام برده شده، واحد پردازش گرافیکی GPU (Graphic processing unit) موجود است که بخش اصلی در ویدئو کارت شمرده می‌شود زیرا محاسبات و پردازش های اساسی در آن صورت می‌گیرند. هرچند این قسمت هم در پردازنده و هم در کارت گرافیک دیده می‌شود. در کل اکثر کتاب‌ها و متن‌های فنی، زمانی که از GPU نام می‌برند منظورشان تمام ویدئو کارت میباشد. با این  وجود احتمال دارد که برای پردازنده ها هم از این اسم استفاده کنند.

كاربرد کارت گرافیک

اگر دنبال کارت گرافیک برای سرور g9 می‌گردید ابتدا باید وظایف کارت گرافیک را بدانید. اکثر کارت گرافیک ها  فقط برای نشان دادن یک خروجی تصویری استفاده نمی‌شوند. آن ها این امکان را دارند که با انجام پردازش بیشتر در رایانه از بار پردازش های بیش از حد و غیر ضروری را از روی پردازنده کم کنند. به عنوان مثال، دو شرکت تولید کننده Nvidia و AMD  کارت گرافیکی می‌سازند که می توانند به رندر تصاویری که روی خط های ارتباط OpenGL و DirectX در سطح سخت افزاری یاری دهد. چند سالی می‌شود که علاقه به استفاده از قابلیت محاسباتی موجود در پردازنده گرافیکی  برای حل کارهای غیر گرافیکی بیشتر از قبل شده است.

سخن نهایی

در کل شما جهت خرید هر چیز که لازم دارید باید برحسب کاربردی که نیاز دارید اقدام کنید. مثلا دررابطه با خرید کارت گرافیک برای سرور g9، شناخت درست نیاز سبب خرید مناسب ترین کالا میباشد. از این رو، پیش از این که خرید سرور را انجام دهید لازم است بدانید که سرور را برای چه کاری نیاز دارید، چه میزان فضا در دسترستان هست و این سرور لازم است چه کاری برای شما بکند. همانطور که گفتیم HP نیازهای مشتریان را بسیار خوب می‌داند و محصولاتی تولید می‌کند که منطبق بر نیاز ها د کار برد های کاربران اند. مثلا، در صورتی که تعداد کاربر زیادی داشته باشید، سرور hp dl580 g9 بهترین انتخاب برای شماست. در صورتی که نیاز دارید محاسبات گسترده ای انجام دهید سرور hp dl360 g9 بسیار انتخاب درست د ایده آلی خواهد بود و اگر به سروری نیاز دارید که بتواند نیازهای سازمانی را برآورده کند سرور hp dl380 g9 اولین انتخاب شماست. در هر صورت بعد از اینکه نیاز و نوع کاربرد خود را شناختید و از خرید سرور hp g9 کاملا مطمئن شدید می‌توانید با مراجعه کردن به فروشگاه سرور سوییچ محصول خود را با آسوده خریداری نمایید و یا با کارشناسان متخصص موجود در این باره مشورت های مورد نیاز انجام دهید و آنچه نیاز دارید را به آنها بگویید تا شمارا در انتخاب بهترین سرور جهت کاری که باید انجام دهید راهنمایی کنند.

منبع : serverbasket.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم