HP

سوییچ Hp Procurve 2810-48G

موجود

14,000,000 تومان

سوئیچ ها از جمله اجزای ضروری هر شبکه محسوب می شوند و ایجاد یک کسب و کار تجاری کوچک بدون خرید سوئیچ شبکه hp برای اتصال دستگاه ها به یکدیگر، امکان پذیر نخواهد بود. سوئیچ ها چندین دستگاه را در یک ساختمان یا یک محل به هم متصل کرده و بسته های داده را به دستگاه ها ارسال می کنند. آنها به جای ارسال بسته ها در سراسر شبکه مانند روتر، بسته ها را مستقیماً به دستگاه ها ارسال می کنند.

سوئیچ شبکه hp

سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه قطعه‌ای سخت‌افزاری است که دستگاه‌های موجود در یک شبکه شامل رایانه‌ها، چاپگرها و غیره را به هم متصل می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را در سراسر شبکه منتقل کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برخلاف روتر، سوئیچ، داده‌ها را به شبکه‌های چند دستگاهی ارسال نکرده و فقط به دستگاه مورد نظر ارسال می کند (می‌تواند سوییچ، روتر یا رایانه کاربر دیگری باشد).

هنگامی که یک سوئیچ شبکه را به شبکه محلی خود متصل می کنید، پورت های LAN بیشتری دریافت می کنید. هر پورت در سوئیچ از اتصال یک دستگاه اضافی پشتیبانی می کند، بنابراین تعداد دستگاه هایی که می توانید در شبکه استفاده کنید افزایش می یابد. علاوه بر این، اتصالات شبکه سیمی بسیار سریعتر از اتصالات بی سیم هستند و رایانه های شبکه شده با کابل از امنیت بیشتری نسبت به شبکه های بی سیم برخوردار هستند.

شاید برایتان مفید باشد: خرید هاست ویندوز

خرید سوئیچ شبکه hp

کاربرد سوئیچ شبکه

همانطور که قبلا ذکر شد، سوئیچ ها دستگاه ها را برای تسهیل اشتراک گذاری منابع به هم متصل می کنند. بنابراین بخش‌های فناوری اطلاعات می‌توانند زمانی که به دستگاه‌های بیشتری در سازمان خود نیاز دارند از سوئیچ‌ها استفاده کنند. همانطور که نیازهای کسب و کار شما رشد می کند، سوئیچ ها راهی آسان برای افزودن رایانه، چاپگر، اسکنر یا سایر دستگاه ها به شبکه شرکت شما هستند.

علاوه بر این، تیم های محتوا می توانند از یک سوئیچ شبکه برای انتقال سریع فایل های بزرگ در سراسر شبکه استفاده کنند. انتقال فایل های بزرگ مانند محتوای ویدیویی یا صوتی از طریق یک شبکه بی سیم می تواند چند دقیقه یا چند ساعت طول بکشد. سوئیچ های شبکه ارزان ترین راه برای به دست آوردن یک شبکه محلی پرسرعت هستند و ماهیت plug-and-play آنها به این معنی است که گسترش شبکه سازمان شما در صورت نیاز آسان است.

از طرفی دیگر تیم های توسعه می توانند با سرعت بالا به منابع موجود در سایت دسترسی داشته باشند. از طریق یک شبکه بی سیم متصل به یک سوئیچ می توان به هر سرور، پایگاه داده، دستگاه یا رایانه دسترسی داشت. از آنجایی که شبکه شما سیمی است، سرعت انتقال سریعتر از بی سیم است. این باعث می شود ابزارهای مورد استفاده تیم های توسعه هر روز پاسخگوتر باشند و این امر زمان انتظار را کاهش می دهد.

سوئیچ شبکه چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که یک فریم به یک سوئیچ می رسد، سوئیچ باید فریم را از طریق پورت بفرستد که به این تغییر جهت سوئیچینگ می گویند. هنگامی که یک فریم به پورت سوئیچ می رسد، سوئیچ یک جدول پویا در حافظه که شماره پورت و آدرس MAC را ذخیره می کند را بررسی می کند. به این ترتیب سوئیچ می داند که از کدام پورت برای ارسال فریم استفاده کند.

همچنین مطالعه کنید: خرید سرور اختصاصی

سوئیچ hp

انواع سوئیچ شبکه

به طور کلی انواع سوئیچ و دسته‌بندی سوئیچ ها به صورت زیر است:

سوئیچ‌های ماژولار

سوئیچ های ماژولار به شما امکان می دهد ماژول های توسعه را در صورت نیاز اضافه کنید و با تغییر نیازهای شبکه، انعطاف پذیری را افزایش دهید. ماژول های توسعه مخصوص برنامه های کاربردی تری هستند و شامل فایروال، اتصال بی سیم یا تجزیه و تحلیل شبکه می باشند. همچنین ممکن است این سوئیچ ها امکان اضافه کردن رابط های اضافی، منابع تغذیه یا فن های خنک کننده را فراهم نمایند. این نوع سوئیچ انعطاف پذیری زیادی به شما می دهد و بدیهی است که هزینه بیشتری دارد.

سوئیچ‌های پیکربندی ثابت

سوئیچ های پیکربندی شده دارای تعداد پورت های ثابتی هستند و به طور کلی نمی توان آنها را ارتقا داد، بنابراین بطور کلی ارزان تر است. سوئیچ های پیکربندی ثابت شامل سوئیچ های مدیریت نشده، سوئیچ هوشمند و سوئیچ های مدیریت شده می باشند که در ادامه به بررسی این سوئیچ ها می پردازیم.

سوئیچ‌های مدیریتی

سوئیچ مدیریتی بهترین سوئیچ شبکه است زیرا طراحی این نوع سوئیچ به گونه ای می باشد که جامع ترین مجموعه از ویژگی ها را برای بهترین تجربه، بالاترین سطح امنیت، دقیق ترین کنترل و مدیریت شبکه و بالاترین مقیاس پذیری ارائه دهد. در نتیجه، سوئیچ های مدیریتی معمولاً به عنوان سوئیچ هایaggregation  یا access  در شبکه های بسیار بزرگ یا به عنوان سوئیچ هایCore  در شبکه های کوچکتر راه اندازی می شوند. سوئیچ های مدیریتی گران ترین گزینه سوئیچ پیکربندی ثابت هستند و در سازمان هایی با شبکه های بزرگ یا در حال رشد استفاده می شوند. نصب و راه اندازی این سوئیچ ها به نیروهای متخصص نیاز دارد.

سوئیچ‌های غیرمدیریتی

سوئیچ های غیر مدیریتی معمولاً برای ارائه اتصال اولیه استفاده می شوند و برای کار با این سوئیچ ها نیازی به پیکربندی خاصی نیست. این سوئیچ ها زمانی کارآمدتر هستند که فقط به سوئیچینگ و اتصال اولیه نیاز باشد. بنابراین، این سوئیچ ها اغلب در شبکه های خانگی یا جاهایی که فقط به چند پورت نیاز است، مانند میز، آزمایشگاه یا اتاق کنفرانس استفاده می شود. البته، برخی از سوئیچ های غیر مدیریتی ویژگی های پیشرفته محدودی را ارائه می دهند، اما همچنان، همانطور که از نام آن پیداست، این سوئیچ ها به طور کلی قابل تغییر یا کنترل نیستند.

سوئیچ‌های هوشمند

سوئیچ های هوشمند ویژگی هایی مانند مدیریت و توزیع، کیفیت خدمات و امنیت را ارائه می دهند، از این رو می توانند جایگزینی مقرون به صرفه تری برای سوئیچ های ماژولار باشند. با این حال، مقیاس پذیری آنها به اندازه سوئیچ های مدیریتی نمی باشد. سوئیچ های هوشمند معمولا به عنوان زیرساخت برای شبکه های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند.

شاید برایتان مفید باشد: خرید سرور مجازی

قیمت سوئیچ شبکه اچ پی

سوئیچ HP

سوئیچ های شبکه یا سوئیچ های LAN بر اساس فناوری سوئیچینگ بسته کار می کنند. هنگام خرید برند HPE، به راحتی می توانید دو جزء را به هم متصل کنید. روش کار به این صورت است که سوئیچ شبکه  hpبسته های اطلاعات اولیه را در بافر ذخیره کرده و سپس آنها را با آدرس MAC هدر مقایسه می کند. انواع مختلف سوئیچ شبکه HP عبارتند از:

سوئیچ HP Procurve 2810-48G

HP ProCurve به سوئیچ های مدیریتی برند HPE گفته می شود که قابلیت اطمینان بالایی دارند. در کنار سوئیچ های سیسکو که بخش اعظمی از بازار تجهیزات شبکه را به خود اختصاص داده اند، سوئیچ مدیریتی 48 G-2810 HP در رده سوئیچ های فوق العاده قدرتمند با امنیت شبکه بالا در حال رقابت با آن است. سوئیچ HP Procurve 2810-48G با دارا بودن 44 پورت گیگ و 4 پورت آپلینک، قیمتی برابر با نصف قیمت سوئیچ های موجود در بازار شبکه را دارا است.

سوئیچ شبکه اچ پی 24 پورت 1920s jl381a

1920S JL381A نیز در دسته سوئیچ های مدیریتی می باشد. ظرفیت سوئیچینگ خرید سوئیچ شبکه hp 24 پورت 1920s jl381a تقریباً 52 گیگابایت بر ثانیه و حافظه فلش آن 64 مگابایت بوده و از 24 پورت نیز پشتیبانی می کند.

معرفی انواع سوئیچ شبکه اچ پی

  • HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch AM868C
  • HPE SN3000B 16Gb 24-port/24-port Active Fibre Channel QW938B
  • HPE SN3600B 32Gb 24/24Fibre Channel Switch Q1H71B
  • HPE SN3600B 32Gb 24/8 Fibre Channel Switch Q1H70B
  • HPE SN3000B Optional Power Supply QW939A
  • HP J9623A 2620 24-Port Fast Ethernet Switch
  • HP Aruba Instant On 1930 48G 4SFP/SFP+ JL685A managed Switch

قیمت سوئیچ شبکه اچ پی

قیمت سوئیچ شبکه اچ پی، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که هنگام خرید در تصمیم‌گیری ما نقش دارد. از جمله عوامل موثر بر قیمت سوئیچ شبکه اچ پی می توان به سرعت، تعداد پورت‌ها و ویژگی‌های اضافی مورد نیاز اشاره کرد. در صورتیکه برای خرید سوئیچ شبکه اچ پی نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با شماره های 66491749-021 و  66966591-021 تماس حاصل فرمایید.

سوئیچ اچ پی شبکه

خرید سوئیچ شبکه hp

وب‌ سایت سرور سوئیچ با گردآوری انواع سوئیچ شبکه hp، امکان انتخاب و خرید سوئیچ شبکه اچ پی موردنظرتان را برای شما آسان تر کرده است. بدین ترتیب، شما می ‌توانید با مرور محصولات و مقایسه آنها، خرید مناسب تری را تجربه نمایید

شما کاربران گرامی به سادگی می توانید از طریق وب سایت سرور سوئیچ نسبت به خرید اینترنتی سوئیچ روتر شبکه، مانند خرید سوئیچ شبکه hp، خرید ورک استیشن hp، خرید مینی کیس hp اقدام نمایید.