سرور مجازی

سرور مجازی چیست؟

تعریف سرور مجازی

در مقایسه با یک سرور اختصاصی، یک سرور مجازی منابع نرم افزاری و سخت افزاری را با سایر سیستم عامل ها (OS) به اشتراک می گذارد. سرورهای مجازی رایج هستند زیرا می توانند منابع کارآمدتری را ارائه دهند و از طریق مجازی سازی سرور مقرون به صرفه هستند.

به طور سنتی، یک سرور فیزیکی با قدرت پردازش کامل به یک کار یا برنامه خاص اختصاص داده شده است. سرورهای فیزیکی متعدد برای نگهداری به فضا، قدرت و پول نیاز دارند.

سرور مجازی چیست؟

یک سرور مجازی عملکرد یک سرور اختصاصی فیزیکی را تقلید می کند. چندین سرور مجازی ممکن است بر روی یک سرور فلزی مجزا اجرا شود که هریک دارای سیستم عامل خاص خود، تأمین مستقل و نرم افزار هستند. سرور ماشین مجازی از زیرساخت مجازی، نرم افزار مجازی سازی و منابع رایانه سرور فیزیکی برای ایجاد محیط های مجازی استفاده می کند.

محیط های سرور مجازی همچنین از نظر نحوه نگهداری رمزهای عبور و سیستم های امنیتی از محیط های سرور اختصاصی تقلید می کنند. میزبانی سرور مجازی هزینه کمتری نسبت به تعمیر و نگهداری مرکز داده دارد و تهیه نرم افزار سرور ممکن است هزینه میزبانی وب را بیشتر کاهش دهد.

افزایش منابع بیشترین مشکل احتمالی سرورهای مجازی است. این زمانی اتفاق می افتد که سرریز سرورهای مجازی در یک ماشین فیزیکی باعث استفاده بیش از حد از برخی سرورهای مجازی می شود که منجر به مشکلات عملکرد می شود. با این حال ، این مسئله منابع با اجرای مناسب قابل اجتناب است.

برای دستیابی به کارآیی ، مدیران از نرم افزار مجازی سازی ویژه سرور برای تقسیم یک سرور اختصاصی فیزیکی به چندین سرور مجازی استفاده می کنند. تبدیل یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی باعث استفاده بهتر از قدرت و منابع می شود. این به نوبه خود هر سرور فیزیکی را قادر می سازد تا چندین سیستم عامل و برنامه را به طور کارآمد اجرا کند.

مزایای سرورهای مجازی

  • ارائه سریع برنامه ها و منابع
  • بهبود بازیابی بلایا
  • تداوم کسب و کار
  • به حداقل رساندن یا حذف زمان خرابی
  • بهره وری ، چابکی ، کارآیی و پاسخگویی فناوری اطلاعات را افزایش می دهد
  • کاهش هزینه های عملیاتی و سرمایه و ساده سازی مدیریت مرکز داده

تفاوت سرور فیزیکی با سرور مجازی چیست؟

از نظر فنی ، یک سرور مجازی فقط به عنوان یک فضای پارتیشن بندی شده در داخل یک سرور فیزیکی وجود دارد. برای کاربران ، تفاوت کمی وجود دارد. با این حال ، مجازی سازی سرور دارای مزایایی است که در زیر مورد بحث قرار می گیرد.

مجازی سازی سرور چیست؟

مجازی سازی سرور از نرم افزار مجازی سازی برای تقسیم یا تقسیم سرور استفاده می کند تا مانند چندین سرور مجازی به نظر برسد و عمل کند. سپس هر سرور مجازی می تواند سیستم عامل خود را اجرا کرده و در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب ، سرور به طور کلی می تواند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد و بهینه سازی شود نه اینکه فقط به یک برنامه یا کار اختصاص داده شود.

کاربرد سرور مجازی

مزایا و چالش های مجازی سازی سرور چیست؟

مزایای مجازی سازی سرور عبارتند از:

  • مقرون به صرفه. با تقسیم بندی سرورها ، عرضه سرورها به طور چشمگیری با تقریباً صفر هزینه افزایش می یابد.
  • انزوای منابع محیط های مستقل کاربر اطمینان می دهد که مواردی مانند آزمایش نرم افزار بر همه کاربران تأثیر نمی گذارد.
  • در مصرف انرژی و فضا صرفه جویی کنید. سرورهای کمتر به معنای مصرف برق کمتر و فضای کمتری برای ذخیره آنها است.
  • افزایش منابع رایج ترین چالش مجازی سازی سرور است. تعداد زیادی از سرورهای مجازی یک سرور فیزیکی را متراکم کرده و به عملکرد آسیب می رساند.

سرور خصوصی مجازی چیست؟

یک سرور خصوصی مجازی (VPS) یک سرور مجازی است که از دید کاربر یک سرور اختصاصی/خصوصی است ، اگرچه یک رایانه فیزیکی مشترک که دارای چندین سیستم عامل است ، هر سرور مجازی را اجرا می کند. گاهی اوقات VPS را سرور اختصاصی مجازی (VDS) نیز می نامند. هر دو VPS و VDS انواع سرورهای مجازی هستند.

تفاوت سرور مجازی با میزبانی ابری چیست؟

تفاوت اصلی بین سرورهای مجازی و محیط های میزبانی ابری این است که یک سرور مجازی برای یک کاربر ایجاد می شود ، در حالی که میزبانی ابری برای بسیاری از کاربران طراحی شده است.

تفاوت بین میزکار مجازی و سرور مجازی چیست؟

سرورهای مجازی و دسکتاپ های مجازی می توانند در عمل به برخی از اهداف مجازی سازی سرور یکسان برای شبکه رایانه شما دست یابند ، اگرچه آنها یکسان نیستند.

رومیزی مجازی فناوری است که به کاربران مختلف اجازه می دهد سیستم عامل های متفاوتی را بر روی یک کامپیوتر اجرا کنند ، جدا از دستگاه فیزیکی کار کنند یا در صورت گم شدن یا سرقت دستگاه های متصل را قطع کنند.

یک سرور مجازی ممکن است هنوز به کاربران از راه دور اجازه کار و اجرای سیستم عامل های مختلف را بدهد، اما قابلیت های اضافی نیز دارد. به عنوان مثال ، می توان از یک سرور مجازی برای آزمایش نرم افزار یا برنامه های جدید بدون پایین آوردن کل سرور استفاده کرد و این نقش دسکتاپ مجازی نیست.

سرور رومیزی مجازی نوعی زیرساخت رومیزی مجازی است. این نوع سرور مجازی برای ایجاد یک محیط رومیزی مجازی برای میزبانی چندین میز کار مجازی در یک سرور مجازی که به همین منظور طراحی شده است ، استفاده می شود.

آیا Avi Vantage تعادل بار را برای محیط های سرور مجازی ارائه می دهد؟

بله. Avi از اصول تعریف شده توسط نرم افزار برای ارائه تعادل بار پیشرفته برای محیط های سرور مجازی استفاده می کند. نرم افزار Load Balancer Avi Networks تحویل برنامه های مقیاس پذیر را در هر زیرساختی فراهم می کند. Avi تعادل بار نرم افزاری 100٪ را برای اطمینان از یک برنامه کاربردی سریع ، مقیاس پذیر و ایمن برای محیط های سرور مجازی ارائه می دهد.

خرید vps چیست؟ (قیمت vps)

بهترین انتخاب میزبانی برای سایت های بزرگ و کسب و کارهای متوسط سرور مجازی می باشد که در کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید خرید vps پرسرعت را از سایت سرورسوییچ انجام دهید. ما مزایای بسیار زیادی برای شما عزیزان فراهم کرده ایمو درصورت رضایت پس از خرید سرور مجازی خود از سایت سرور سوییچ، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منابع: avinetworkswikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart