پشتیبانی آنلاین

49 17 49 66 021

 

امکان ارسال

به تمام نقاط ایران

 

سرور رکمونت چیست؟

سرور رکمونت چیست

رک سرور چیست؟

سرور رکمونت چیست: انواع مختلفی از کامپیوترهای ناهموار وجود دارد که از کاربردهای مختلف نظامی، صنعتی و تجاری پشتیبانی می کنند. با این حال، رایج ترین آنها سرور رک غیرقابل اشتباه است. این رایانه‌های ناهموار قابل لغزش، با قابلیت تعویض برای محیط‌های سخت و برنامه‌هایی که بر حفظ فضا، مقیاس‌پذیری، ارتقاء و توسعه‌پذیری تأکید دارند، ایده‌آل هستند. در این نوشته از سایت سرورسوییچ، نحوه عملکرد سرور رکمونت، اندازه‌های مختلف سرور رکمونت بحث خواهیم کرد.

سرور رکمونت چیست

سرور رکمونت چیست؟

سرور رک که به عنوان سرور رکمونت نیز شناخته می شود، رایانه ای است که برای قرار گرفتن در ساختاری مستطیلی به نام رک سرور طراحی شده است.

از مزایای رک سرور می توان به حفظ فضای بهتر برای سرورها، افزایش مقیاس پذیری، حداکثر جریان هوا در صورت همراه شدن با سیستم خنک کننده و سهولت تعمیر و نگهداری و عیب یابی منظم کامپیوتر اشاره کرد، با توجه به اینکه طراحی آنها به تکنسین ها و اپراتورها اجازه می دهد تا به راحتی سرورهای رک را به داخل و خارج کنند.

سرورهای رک مقاوم اغلب از انواع برنامه های کاربردی حیاتی برای ارتش پشتیبانی می کنند.

موارد استفاده سرورهای رکمونت چیست

سرورهای رکمونت برای چه مواردی استفاده می شود:

سرور رکمونت خدمات خاصی را به مشتریان ارائه می دهند. آنها معمولاً در مراکز داده پر از ده ها یا حتی صدها قفسه سرور و کابینت رک سرور یافت می شوند.

سرورهای رک مقاوم اغلب در زمینه پشتیبانی از برنامه های نظامی و صنعتی استفاده می شوند. این دستگاه های قابل اعتماد و پرقدرت که مطابق با استانداردهای نظامی و صنعتی تأیید شده هستند، برای مقاومت در برابر شرایط محیطی سخت، مانند دماهای پایین، ارتعاش در حین حمل و نقل یا عملیات و رطوبت در نقاطی از جهان که رطوبت جو مناسب اند. سرور های رکمونت از نظر مقاومت در برابر صدمات و حملات هکری هم بسیار مقاومت هستند و از فایروال های سخت افزاری بهره می برند.

سرور رکمونت چگونه کار می کند؟

از نظر مکانیکی، سرور رکمونت می‌تواند به راحتی به داخل و خارج از رک سرور بروند. این ویژگی مفید است و به مدیران سیستم، تکنسین ها و اپراتورها اجازه می دهد تا مشکلات فنی و قطعات را بدون خاموش کردن و جداسازی کل سیستم تشخیص دهند. چنین ویژگی‌ای برنامه های کاربردی حیاتی است که در آنها دوره های طولانی از کار افتادن می تواند منجر به زیان مالی، آسیب یا حتی مرگ شود.

از نظر محاسباتی، عملکرد، منابع و خدمات یک سرور رکمونت مخصوص نیازهای یک سیستم است.

یک تاسیسات نظامی از راه دور در بیابان ممکن است به یک پایگاه داده رک پرقدرت، ایمیل، وب، فایل یا سرور کاربردی برای پشتیبانی از محاسبات در محل و دسترسی به منابع حیاتی و اطلاعات نیاز داشته باشد، در حالی که یک انبار تجاری یا سکوی نفتی صنعتی ممکن است مجموعه‌ای از سکوها را اداره کند. سرورهای رکمونت داده‌های دوربین‌های امنیتی، رایانه‌های خط مونتاژ یا سیستم‌های کنترل شکستگی را ذخیره و پردازش می‌کنند.

عکس: تعداد سرورهایی که یک رک سرور می تواند نگه دارد بستگی به عمق آن دارد که در واحدهای رک اندازه گیری می شود. عرض نیز عاملی است که باید در نظر گرفته شود.

ابعاد سرور رکمونت چقدر است

ابعاد سرور های RackMount

ابعاد و پهنای یک سرور رک چقدر است؟

بیشتر سرورهای رکمونت 19 اینچ عرض دارند و بنابراین می توانند با پیکربندی استاندارد رک سرور 19 اینچی مطابقت داشته باشند. رک های سرور صنعتی معمولاً در پیکربندی 19 اینچی ارائه می شوند اما در عرض 23 اینچ و 24 اینچ نیز وجود دارند. ارتفاع سرورهای رکمونت معمولاً در واحدهای رک اندازه گیری می شود. یک واحد رک (U) برابر با 1.75 اینچ است.

رکینگ سرور فرآیندی است که تعیین می کند یک رک سرور چند سرور رکمونت را می تواند نگه دارد. هنگام خرید رایانه های رک، اغلب واحد اندازه گیری رک را می بینید که به صورت [شماره] U بیان می شود. برای تعیین ارتفاع سرور یا رک خود بر حسب اینچ، کافی است عدد واحد رک را در 1.75 اینچ ضرب کنید.

مزایای استفاده از سرور رکمونت:

مزایای استفاده از سرور رکمونت 

امکان رشد و جایگزینی در زمان

یکی از بهترین مزیت‌های داشتن سرور رکمونت این است که با بزرگ‌تر شدن کسب‌وکار شما، سرور رکمونت شما می‌تواند درست در کنار آن رشد کند و تجهیزات بیشتری برروی ان نصب شود یا در کنار ان سرور Rack mount دیگری نصب شود.

مهمتر از همه، طراحی این ساختارها به شما این امکان را می دهد که با افزودن سرورهایی برای پردازش بخش های مختلف کسب و کار خود، رک خود را گسترش دهید. به عنوان مثال، یکی می تواند برای وب سایت کسب و کار شما و دیگری برای ایمیل باشد.

علاوه بر سهولت افزودن سرورهای بیشتر، شناسایی، حذف و جایگزینی یک سرور ناکارآمد یا اضافی با سرور دیگری به تلاش بسیار کمی نیاز دارد.

میتوانید آن را مرتب، تمیز و ایمن نگه دارید

هیچ کس از آشفتگی خوشش نمی آید. با داشتن قفسه ای که همه دستگاه ها را با هم دارد، سازماندهی مدیریت کابل بسیار آسان تر می شود.

نگهداری یک رک در داخل کابینت یک راه عالی برای تمیز نگه داشتن سرور شما است. به این ترتیب، می توانید سرور خود را از مسائل آب و هوایی، گرد و غبار، آفات، حوادث و غیره محافظت کنید.

با این حال، وجود تجهیزات زیاد در یک مکان می تواند منجر به مشکلات امنیتی شود. بنابراین، انتخاب یک قفسه با گزینه قفل به شما کمک می کند تا کنترل کسب و کار خود را حفظ کنید.

افزایش عملکرد

جریان هوای مناسب برای هر سروری حیاتی است. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که خنک‌کننده‌تان توسط یک دیوار یا سایر فناوری‌ها متوقف شود. قفسه‌های سرور برای به حداکثر رساندن جریان هوا طراحی شده‌اند، چه با سفارشی‌سازی چیدمان برای افزایش جریان هوا یا داشتن یک سیستم خنک‌کننده داخلی.

برای هر کسب و کاری در حال رشد، مزایای داشتن سرور رکمونت واضح است. سازماندهی، عملکرد، امنیت و سهولت افزودن ها به خودی خود این مورد را ایجاد می کند.

ما در این مقاله از سایت سرورسوییچ درمورد اینکه سرور رکمونت چیست و چگونه کار می کند صحبت کردیم، امیدواریم که در هنگام خرید سرور به شما کمک کند.

منبع : techopedia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم