راه اندازی شبیه ساز eve-ng

آموزش نصب EVE-NG در ubuntu

شبیه ساز EVE-NG چیست ؟

EVE-NG مخفف (Emulated Virtual Environment Next Generation) یک شبیه ساز شبکه است (مانند GNS3) که یک رابط کاربری را از طریق یک مرورگر فراهم می کند. کاربران می توانند گره های شبکه را از یک کتابخانه قالب ایجاد کنند، آنها را به هم متصل و پیکربندی کنند. در این مقاله با معرفی این شبیه ساز و آموزش نصب EVE-NG در ubuntu در کنار شما خواهیم بود.

شبیه ساز EVE-NG یکی از قدرتمندترین شبیه سازهای شبکه است که از دیوایس های بسیاری (مانند سیسکو و میکروتیک) پشتیبانی میکند. میتوانید از سیستم عامل های زیادی (همچون انواع لینوکس، ویندوز و..) نیز در این شبیه ساز استفاده کنید.

آموزش نصب EVE-NG در ubuntu

این شبیه ساز بر پایه سیستم عامل ubuntu بوده و میتوان آن را بصورت فایل ISO نصب کرد. همچنین امکان نصب آن برروی شبیه ساز VMware با استفاده از فایل OVF نیز وجود دارد.

به دلیل اینکه این ابزار بر پایه لینوکس ubuntu میباشد، میتوان آن را مستقیماً برروی این سیستم عامل نصب کرد. برای این کار بهتر است از یک لینوکس ubuntu خام استفاده کنید.

نحوه نصب EVE-NG در ubuntu بسیار ساده است و میتوانید با اجرای دستورات زیر در خط فرمان سیستم عامل (terminal) با دسترسی root این کار را انجام دهید.

ممکن است در هنگام نصب به هر دلیلی با خطای eve-ng-guacamole_2.0.3-87_amd64.deb مواجه شوید، در این صورت با اجرای دستورات زیر نصب مشکل رفع میشود.

نصب EVE-NG در ubuntu به پایان رسید. حالا یکبار سرور را ریستارت کرده تا وارد مراحل راه اندازی EVE-NG شوید.

پس از راه اندازی، برای دسترسی به شبیه ساز خود آدرس IP سرور را در مرورگر خود وارد کنید.

نام کاربری و کلمه عبور پیشفرض بصورت زیر میباشد:

نام کاربری: admin

پسورد: eve

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart