نمایش 1–20 از 89 نتیجه

سرور چیست؟

برای تهیه و خرید سرور ایران باید ابتدا به طور مختصر به معرفی سرور بپردازیم. برای صحبت در خصوص خرید سرور برای سایت، باید گفت که بسیاری از کسب و کارها و بسیاری از افراد برای انجام کارهای خود به سرورهای مشخصی نیاز دارند.

سرور در لغت به ‌معنای سرویس‌دهنده تعریف شده است که می توان آن را به هر سیستمی که منابع را مشتریان به اشتراک بگذارد نام برد. سرور نوعی دستگاه یا نرم‌افزار کامپیوتری است که به کاربر و سایر نرم افزارهای کامپیوتری که به کلاینت مشهور هستند سرویس و داده ارائه می کند.

این سرورها نرم‌افزار یا سخت‌افزاری هستند که به مشتری خدمات ارائه می دهد. سرورها و به عبارتی خرید سرور برای سایت بسته به نوع کاربرد، کشور میزبان و طرز استفاده متفاوت هستند و از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند. انواع سرورها، بسته به نیاز مشتریان خدمات متفاوتی را ارائه می نمایند. خرید سرور در ایران بسته به نیاز مشتری خدمات مختلفی مانند دسترسی متمرکز به اطلاعات، منابع، داده های ذخیره شده و سیستم مسیریابی رافراهم می نمایند. خرید سرور در انواع مختلفی مانند خرید سرور hp و خرید سرور ibm و دیگر انواع سرورها برای سهولت کار افراد صورت می گیرد.

خرید سرور ایران

انواع سرور

به طور کلی پیش از خرید سرور داخل ایران و خرید سرور برای سایت باید بدانیم که عموماً دو نوع سرور قابل استفاده است. یکی از انواع سرورها، سرور فیزیکی است و دیگری سرور مجازی.

سرور فیزیکی

سرور فیزیکی یکی از انواع سرورهاست که یک کامپیوتر بزرگ و قدرتمند است که مناسب اجرای برنامه‌های سرور است و با گسترش کسب و کار نیاز به آن به وجود می آید. در صورتیکه شرکتی فضای مناسب برای نگهداری سرور فیزیکی نداشته باشد، از تسهیلات کولوکیشن Colocation استفاده می کند که امکاناتی مانند فضای نگه‌داری همراه با سرمایش، پهنای باند، امنیت و برق را برای سرور شما فراهم می‌کند. این فضا به صورت قفسه بندی شده بوده و به شرکت مورد نظر اجاره داده می شود.

سرور مجازی

یکی دیگر از انواع سرور در زمان خرید سرور برای سایت، سرور مجازی سازی ‌است. این سرور بصورت مجازی و از راه دور برای شما در دسترس بوده و شما نیازی به نگهداری در کولوکیشن و سرور فیزیکی ندارید. تنها به وسیله رایانه شخصی یا حتی گوشی موبایل می توان به سرور مورد نظر وصل شد. برخی از مجازی‌سازهای سرورعبارتند از، KVM، Hyper-v، VMware ESX که بسیار قدرتمند و مطمئن هستند.

نکات مهم در خرید سرور

برای خرید یک storage و یا خرید سرور ارزان و مناسب و البته با کیفیت، باید دقت کافی داشت و به نکات مهمی که در ادامه به آن اشاره می شود توجه نمود. خريد سرور نوعی چالش است كه در زمان خرید باید به مشخصات سرور و ويژگی‌های سخت‌ افزار مورد نظر به تناسب كار و وظيفه‌ای كه قرار است به سرور و استوریج اختصاص دهید، دقت شود. در زمان خرید سرور جدای از قیمت باید به ابعاد فیزیکی، ظرفیت ذخیره سازی، میزان در دسترس بودن یا Availability سرور، قابل توسعه بودن یا Scalability و قابل خدمت بودن یا Serviceability توجه داشت.

خرید سرور داخل ایران

خرید سرور احتصاصی

سرور اختصاصی

به سروری اطلاق می شود که انحصاراً در اختیار یک شرکت بوده و منابع آن نیز کاملاً اختصاصی است و قابل اشتراک نخواهد بود. خرید سرور اختصاصی از امنیت بالایی برخوردار بوده و سرعت میزبانی نیز در این سرور افزایش یافته است.

سرور اختصاصی بر خلاف سرور اشتراکی ترافیک کمتری داشته و سرعت دسترسی بالایی دارد. خرید سرور اختصاصی تسلط و کنترل کامل برای مدیریت محتوای سرور را به شما ارائه می نماید.

انتخاب یک سرور مناسب

انتخاب و خرید سرور مناسب یکی از مهم ترین مسائل در هر کسب و کار است که نیاز به تحقیق و دانش و تخصص بالا دارد. در صورتی که کسب و کار شما از 5 نفر بیشتر پرسنل داشته باشد لازم است تا اقدام به خرید سرور نمایید. اولین گزینه در زمان خرید سرور داخل ایران مانند خرید سرور مجازی، خرید هاست لینوکس توجه به نوع سرور است که یا فیزیکی باشد یا مجازی.

در صورتی که می خواهید سرور فیزیکی داشته باشید باید فضای مناسب برای این سرورها را در اختیار داشته باشید. طبیعتا برای کسب و کار‌هایی که با کمبود فضا مواجه هستند خرید سرور فیزیکی مناسب نیست. بنابراین به شما پیشنهاد می شود که به اجاره کردن سرور روی فضای ابری بپردازید. این سرورها برای کسب و کارهای نوپا مناسب است. تنها نکته در زمان خرید سرور برای سایت به صورت مجازی، هزینه نگهداری ماهانه است که هر چه میزان داده ها بیشتر شود هزینه نگهداری نیز افزایش می یابد.

برای خرید سرور، باید انتخاب کنیم که سرور پیش ساخته خرید کنیم یا سرور خام که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. خرید یک سرور پیش ساخته مزایایی مانند نرم‌افزار‌های پیش فرض، گارانتی، پشتیبانی و حتی برند مد نظر را دارد. در مقابل ساخت یک سرور و  سر هم کردن آن، به شما قدرت مانور بیشتری در تجهیز کردن و انتخاب سخت افزارهای آن می دهد.

خرید سرور

در پایان

در آخر لازم به ذکر است که برای خرید سرور و پرداخت هزینه خرید سرور باید برنامه ریزی طولانی مدتی را در نظر داشته باشید تا بهترین و مناسب ترین نوع سرور را خریداری کنید. بنابراین در صورت شناسایی نادرست نیازها، خرید سخت‌افزار گران قیمت نیز می‌تواند به نوعی اتلاف سرمایه و بودجه باشد.