کیس سرور رکمونت

کیس سرور رکمونت، جعبه‌ای فلزی و پلاستیکی بوده که درون رک قرار داده می‌شود و دارای قطعه‌های اصلی مانند پردازنده، مادربرد، پاور سرور و … می‌شود. کیس سرور فیلترهای ضد غبار روی درب پنل جلو دارد و این موضوع قابلیت جدا کردن راحت جهت وجود امکان شستشوی آن را ممکن می‌سازد، همچنین دارای قابلیت قفل کردن پنل جلو است. 4 عدد فن 8 سانتیمتری در این سیستم وجود دارد که سبب می‌شود خروج هوای گرم از داخل کیس راحت تر صورت بگیرد. Case Server Rackmount KCR دارای امکان سیستم هشدار صوتی برای امنیت سخت افزار است. از اصلی ترین قسمت هایی که در هر سیستم سرور موجود است، محفظه ایست جهت نگه داری کردن قطعه های کیس که کیس سرور نام می‌گیرد. کیس سرور امکان نصب پاور استاندارد و همچنین مادر برد ATX  را ممکن میکند. دارا بودن یک عدد فن 8 سانتی متری کمک بسیاری به خارج شدن هوای گرم از درون خواهد کرد. کیس سرورهای کمونت KCR  ورق مستحکم 1.2mm دارند که از جنس استیل الکتروگالوانیزه بوده و در بدنه کیس مورد استفاده قرار گرفته است. ما در این مطلب از سایت سرور سوییچ قصد کرده ایم شما را با سرور های رکمونت بیشتر آشنا کنیم. شما تحت عنوان یک مدیر شبکه لازم است که در خرید کیس سرور رکمونت برای شرکت و بیزنستان اطلاعات داشته باشید، از این رو پیشنهاد می‌ کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید.

مزایای کیس سرور رکمونت

این سرورها دارای خصوصیات و مزایای منحصر به فردی هستند که آنها را از سایز کیس ها متمایز کرده است، دراین بتشبه برخی از این مزایا میپردازیم :

مهار کردن شکست‌ ها

در این سرور ها جهت شناسایی کردن قطعه یا بخش خراب شده یا آسیب دیده، نیازی به صرف کردن هزینه و انرژی بالایی وجود ندارد، زیرا می‌توان شکست یا ایراد موجود را به راحتی مهار کرد.

مدیریت کابل ‌ها

ستفاده از ابزار ها و آپشن های مدیریتی در کیس سرور رکمونت راحت تر است و مقدار کابل کشی این نوع سرورها درمقایسه با سرور های ایستاده بسیار آسان تر میباشد.

مقرون به صرفه بودن

به خاطر قدرت خیلی خوب و مناسبی که در عملکرد دارند از هزینه مقرون به صرفه ‌تری در مقایسه با سرورهای تیغه‌ ای برخوردارند.

تفاوت کیس سرورهای رکمونت با سایر کیس ها

 • هرچند از لحاظ عملکرد مثل کیس های معمولی اند، اما از نظر شکل و ظاهر با بقیه متفاوت اند، برخی از این تفاوت ها عبارت اند از:
 • این کیس ها دارای قابلیت نصب روی رک های 19 اینچی هستند.
 • ارتفاع کیس سرور رکمونت چیزی حدود 1 یونیت تا 9 یونیت است که وابسته به نوع کیس تغییر می‌کند.
 • عمق این نوع از کیس ها به طور معمول چیزی حدود 30 تا 80 سانتیمتر می‌باشد.
 • این نوع کیس ها عموما دارای قابلیت پشتیبانی از 2 تا 8 هارد دیسک هستند.
 • طرز چنیش پورت، فن و تجهیزات شبکه به کار رفته در این نوع از سیستم با بقیه سیستم ها متفاوت است.
 • این کیس ها به سیستم تهویه مناسب، فن یونیت جهت خنک نگهداشتن سیستم و همچنین تبادل هوای درون کیس مجهز اند.
 • امکان نصب ریل برای متحرک شدن کیس ‌ها در رک وجود دارد.
 • کیس سرور رکمونت امکان به وجود آوردن گوشواره‌های فلزی در طرفین کیس جهت آداپتور های رک.
 • دارای مزیت مقاومت و استحکام خیلی خوب به خاطر ضخیم بودن بدنه کیس.
 • دارا بودن درب قفل‌دار در کیس ‌های رکومنت نیز از پون های مثبت این کیس است، که سبب برقراری تماس تصادفی دست با کلید ریست و پاور کیس خواهد شد.

سخن نهایی

در این مطلب درباره کیس سرور رکمونت، قیمت و مشخصات آنها صحبت کردیم. سرور ها از به‌صورت کلی از نظر ابعاد، اندازه و شکل فیزیکی به سه دسته‌ی اساسی قابل تقسیم اند، سرور های ایستاده، سرور های رکمونت یا رک که به صورت خوابیده نصب و استفاده می‌شوند و سرور های تیغه ‌ای و میکرو سرور ها. برخی از این سیستم ها دارای عرض کمتر و بیشتر از 19 اینچ هستند و عرض بعضی نیز 19 اینچ است که معتدل 28.26 سانتیمتر میباشد. این کیس ها یکی از انواع کیسه های کامپیوتری می‌باشند اما برعکس اینکه مانند حالت عادی ایستاده باشند، به صورت خوابیده بر زمین قرار داده می‌شوند. این کیس ها به شکل کتابی درون رک بسته شده قرار گرفته اند. مزیت ها و تفاوت های این نوع سرورها را در بخش های قبل این مقاله برررسی کردیم. برای کسب اطلاعات از قیمت کیس سرورهای رکمونت، و دریافت مشاوره درباره خرید این محصول به سایت سرور سوییچ مراجعه فرمایید.

منبع : servercase.co.uk

پاور سرور سوپرمیکرو چیست؟

در صورتی که با تجهیزات و قطعات کامپیوتر تا مقدار کمی هم آشنایی داشته باشید، احتمال اینکه با قطعه‌ای به نام پاور سرور برخورد کرده باشید وجود دارد و احتمالا برایتان جای سوال بوده است که پاور سرور سوپرمیکرو چیست، چه کاربردی داشته و بود و نبودش در سیستم حائز اهمیت است یا خیر. ما در این مطلب از سایت سرور سوییچ قصد این سوال را به روش مناسب و درستی پاسخ دهیم، توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

پاور سرور چیست

اگر قصد داشته باشیم تعریفی از پاور سرور بیان کنیم، لازم است ابتدا با وظیفه و کار آن آشنا شویم و این مقدمه ای بر پاسخ به پاور سرور سوپرمیکرو چیست میباشد. در این قسمت قصد داریم که درمورد طرز کارکرد این قطعه اطلاعاتی بیان کنیم. پاور سرور نسبت به دیگر قطعه‌های سخت افزاری، به صورت کلی طول عمر کمتری دارد. از اصلی ترین دلایل بر عمر پایین این منبع تغذیه می‌توانیم نوسانات برق و عملکرد بالای آنرا نام ببریم که باعث می‌شوند دمای منابع تغذیه به شدت بالا رفته و خراب شود. علاوه بر این ها، این اتفاقات در بعضی موارد سبب restart و خاموش شدن یهویی سیستم استوریج یا سرور شده و ضررهایی وارد می‌کنند. نکته ای که وجود دارد این است که یک فن روی منابع تغذیه کار گذاشته شده است و گرماگیر‌هایی در آن نصب شده اند که از گرم شدن بیش از اندازه قطعه‌های الکتریکی ای که در منبع تغذیه وجود دارند مانند  ترانزیستورها، مقاومت‌ها و غیره جلوگیری کرده و این حرارت را را به سمت خارج انتقال دهند.

پاور سرور سوپرمیکرو چیست

در این بخش می‌خواهیم بگوییم پاور سرور سوپرمیکرو چیست. پاور سرور سوپرمایکرو  ۸۲۳TQ-653LPB یک کیس  U2است، این به آن معنی است که دارای طول ارتفاع حدود 89 میلیمتر میباشد. در حقیقت هر U حدود 4.2 سانتی متر محاسبه می‌شود. این نوع از کیس های سوپرمیکرو، کیسی خوابیده یا رکمونت است. اغلب سرورهای سوپرمایکرو را که با عدد 8 آغاز می‌شوند به شکل خوابیده یا رکمونت می‌باشند و کیسی که با عدد 7 شروع شود، کیس Tower  یا همان ایستاده خواهد بود. این سرور دارای ارتفاع 89 میلی‌متر، عرض 426 میلی متر و عمق 650 میلی متر است.

مشخصات سرور سوپرمایکرو

بک پلین این نوع سرور سوپرمیکرو 6 هارد 3.5 اینچی SATA ، SAS و هاردهای SSD را پذیرا است، که هر هارد توانایی این را دارد که ظرفیت خاص و منحصر به فرد خود را دارا باشد، هرچند درست تر آن است که ظرفیتی برای هارتان برگزینید تمام هاردهای دیگر هم درهمان ظرفیت باشند. مثلا درصورتی که برای سرور 16 ترابایت هارد نیاز است، درست تر است که 4 هارد دارای ظرفیت ۴ ترابایتی استفاده شود؛ بعد از اینکه بیان کردیم پاور سرور سوپرمیکرو چیست،در این بخش مشخصات آنرا مطرح کرده ایم. این سرور سوپرمیکرو دارای پاوری از جنس پلاتینیوم (Platinum) میباشد که مقدار ولت آن مساوی 653 وات بوده است، این موضوع را در مشخصات و نکات ذکر شده درباره این کیس سرور نیز آورده اند. همچنین لازم به ذکر است که این سرور سوپرمیکرو به ۴ دستگاه فن (۸cm (7000 RPM) hot-swap PWM cooling fan(s مجهز میباشد  که بر روی آن به شکل ON BOARD قرار گرفته شده اند.

سخن نهایی

در این مطلب به این سوال که پاور سرور سوپرمیکرو چیست پاسخ دادیم و به مواردی درباره این قطعه پرداختیم. از سرور سوپرمیکرو قوی و قدرتمند می‌توانیم جهت انجام اعمال حسابداری، گرافیکی، شبکه کوچک، وب سرور و دامین کنترولر استفاده کنیم.سیستم کولینگ (System Cooling) موجود در این کیس سرور به شکل پسیو (Passive) است، این به آن معنی است که فن ها شکل جدا و مجزا از هیت سینک (Heat Sink) در مکانی مشخص و جداگانه روی کیس سرور قرار گرفته و مادربرد از جمله هیت سینک (Heat Sink) و سی پی یو (CPU) را خنک و خنک تر می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت فن بر روی هیت سینک قرار داده نشده است بلکه به شکل کاملا جداگانه و مجزایی کار خود را انجام می‌دهد. سرور سوپرمایکرو لازم است حتما در اتاقی قرار بگیرد که دمای آن چیزی میان 5 تا 35 درجه سانتیگراد باشد؛ درصورتی که دما از 35 درجه فرا تر برود، احتمال اینکه قطعه آسیب جدی ببیند زیاد است، و حرارت اسلات ها (SLOT) و همچنین تجهیزات مادربرد بالا خواهد رفت. به همین دلیل درست تر آن است که مکانی مناسب جهت نگهداری و نصب این سرور تعیین و تدارک دیده شود که بتوان از آسیب دیدن احتمالی آن جلوگیری کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا انجام مشاوره میتوانید به همکارام ما در سایت سرور سوییچ مراجعه فرمایید.

منبع : supermicro.com

تعمیر سرور hp (آموزش تعمیرات سرور HP + پشتیبانی 24 ساعته)

تعمیر سرور HP ؛ عیب یابی و رفع مشکلات سرورهای اچ پی

تعمیر سرور hp موضوعی است که سایت سرور سوییچ می خواهد به آن بپردازد. یکی از اصلی ترین تجهیزات موجود در هر شبکه سرور است. خرید سرور HP، امروزه یکی از پرفروش ترین سرور های موجود در بازار می باشد. وظیفه اصلی هر سرور، پاسخ دهی سریع به درخواست های کاربران می باشد. سرورها علاوه بر داشتن سخت افزار قوی و سرعت پردازشی بالا باید بصورت مداوم کار کنند که با وجود عمر بالای قطعات این دستگاه، گاهی با مشکل مواجه می شوند. در این صورت باید سرور را به مراکز با کارکنان متخصص سرور ارسال کنیم. زیرا هر گونه اختلال و ایراد در عملکرد استوریج ها یا سرورهای یک سازمان، میتواند صدمات غیرقابل جبرانی را به کسب و کار آن واحد وارد نماید.

یکی از خدمات تخصصی شرکت سرور سوییچ، راهنمایی و مشاوره تعمیر سرورهای اچ پی در تمامی مدل های جدید و استوک می باشد. با توجه به حساسیت هایی که برای این سرورهای با ارزش و گران قیمت وجود دارد، این است که باید عیب یابی سرور HP را به متخصصان شبکه و سرور بسپارید. در ادامه از این مطلب شما را با تعمیرات مادربرد سرور، تعمیر فن سرور و نمایندگی تعمیرات پرینترهای hp آشنا می کنیم.

علت خراب شدن و تعمیر سرور HP

خرابی سرورها میتواند بعلت خراب شدن، از کار افتادن یا درست عمل نکردن یکی از قطعات باشد. یکی از عمده ترین دلایل خراب شدن سرورها، عدم نگهداری درست از آنها مانند نداشتن تهویه مناسب، نوسانات برق، عدم کنترل دمای محیط اتاق سرور و… می باشد که باعث بروز مشکل در قطعات سرور می شود. از کار افتادن بعضی از قطعات سرور می‌تواند به قیمت از رده خارج شدن خود سرور تمام شود.

تعمیر سرور دست دوم
تعمیر سرور اچ پی استوک

سرور های استوک (دست دوم) تفاوتی در نحوه نگهداری یا مدت زمان قابل استفاده با سرورهای نو ندارند. درصورت عدم رسیدگی درست، سرورهای نو نیز با مشکلاتی مانند روشن نشدن سرور یا عدم عملکرد صحیح مواجه میشوند. در این میان باید از طریق پشتیبانی سرور hp اقدام به تعمیر سرور HP نماییم. یکی از مهم ترین اجزای سرور، پاور آن است که مسئولیت برق رسانی به سایر قطعات را برعهده دارد.

به دلیل مهم و حساس بودن قطعات سروری و اطلاعات موجود در سرورها، پاورسوئیچینگ سرور بسیار پیچیده‌تر از سیستم پاور در کامپیوترهاست. اگر ولتاژهای ورودی مناسب نباشد یعنی بالاتر یا پایین‌تر از حد تعریف باشد، پاور برق را به مدار داخلی ارسال نمی‌کند. این قطعه می‌تواند در اثر نوسانات برق، نویزهای شبکه، از کار افتادن یو پی اس و… آسیب ببیند.

با آسیب پاور سوئیچینگ سرور، بهترین اتفاق این است که پاور به کلی از کار بیفتد و هیچ جریانی وارد سرور نشود. اما اگر خرابی پاور به گونه‌ای باشد که مدارات تصمیم‌گیری مختل شوند، ممکن است در تشخیص ولتاژ مناسب مدارهای داخلی به مشکل بخورد و باعث خرابی یا سوختن قطعات مختلف یا از بین رفتن سرور شود.

تعمیر سرور HP
تعمیرات سرور HP

تعمیر سرور hp و پاور آن

بدلیل حساس بودن قطعات سرور، بهتر است تعمیر سرور اچ پی (HP) را به یک متخصص سرور بسپارید. علایم خرابی پاور سرور عبارتند از:

 • نمایش چراغ سبز چشمک زن، که از نشانه‌های اختلال در ولتاژ ورودی برق است.
 • پاور هنگام روشن شدن سرور صدای تق تق می‌دهد و در نهایت هم روشن نمی‌شود.
 • فن سرور فقط در حالت استندبای است و دور بالا کار نمی‌کند. این مشکل می‌تواند از ناقص روشن شدن پاور باشد.
 • پاور با قدرت روشن می‌شود اما بعد از چند دقیقه خاموش می‌شود. فن پاور و هیت سینک باید توسط متخصص بررسی شود.
 • چراغ نارنجی روی پاور روشن خاموش می‌شود.

تعمیر سرور HP بعد از خرید

پس از خرید سرور HP، باید از قبل تحقیقات رو انجام دهید که آیا فروشگاه پس از فروش سرور، خدمات تعمیرات سرور HP را انجام می ذهد یا خیر؛ زیرا سرور ها هر لحظه امکان خراب شدن را دارند. فروشگاه سرور سوییچ خدما تعمرات سرور HP و حتی تعویض آن را پس خرید برای شما فراهم کرده است.

عیب یابی سرورهای اچ پی

حرفه ای ترین سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری مربوط به تعمیر سرور HP، در حضور نمایندگی اچ پی و یا از طریق تماس با واحد پشتیبانی انجام میشود. خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات سرورهای اچ پی توسط کارشناسان انجام می شود، زیرا آنها با تجربه ی بالایی که دارند در تمامی زمینه های تعمیر فنی و نرم افزاری مسلط هستند و به راحتی می توانند سخت ترین مشکلات را برطرف کنند.

بازیابی اطلاعات سرور؛ متداول ترین مشکل سرورها!

تعمیرات سرورهای اچ پی

تعمیرات تخصصی سرور اچ پی شامل ریکاوری و بازیابی اطلاعات می باشد. بازیابی اطلاعات یکی از مهم ترین خدماتی است که تعمیرکاران سرورها ارائه می دهند؛ زیرا برگرداندن دیتای سرور از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است با دستکاری های نا به جا دیگر کار ریکاوری امکان پذیر نباشد.

مقاله پیشنهادی: تعمیر هارد سرور hp

تعمیر فن سرور

فن سرور یکی از قطعات مهم سرورهای HP است؛ روند فن سرور به این صورت است که جریان هوا را از جلوی سرور وارد سرور می کند و پس از عبور از هاردها و پردازنده، به قسمت انتهایی سرور هدایت و خارج می کند.

سرعت فن سرور با توجه به دمای قطعات سرور متغیر است. معمولا سرورهای اچ پی از چندین فن برای خنک کردن سیستم استفاده می کنند. به همین علت اگر یکی دو تا از آنها خراب شود، سرعت بقیه آنها برای جبران عملکرد بالا می رود و سرور خاموش نمی شود. به همین دلیل تعمیر سرور HP در اسرع وقت مهم می باشد؛ زیرا ممکن است که خسارت های جبران ناپذیری به سرور وارد کند.

تعمیرات مادربرد سرور HP

بدون شک تعمیر و تعویض قطعات سرور در اسرع وقت مهم است. مادربرد یکی از مهم ترین اجزا در سرورهاست که به دلیل مشکلات سرورها به مادربرد مرتبط است. مشکلات مادربرد سرور به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری دسته بندی میشود. مادربردها از اجزا متنوعی تشکیل شده است. برد اصلی محل قرار گیری رم سرور، CPU، هارد سرور، کارت ریدکنترلر و اسلات های توسعه است.

آموزش تعمیرات سرور hp

وظایف نمایندگی های تعمیر سرور HP

 1. تعمیر کردن حرفه ای سرور اچ پی
 2. پشتیبانی از سخت افزارها
 3. پیدا کردن عیب و رفع کردن مشکلات شبکه
 4. سرویس کردن و بررسی متوالی اتاق سرورها
 5. ارتقا دادن سرورهای قدیمی و از رده خارج
 6. تعمیر و نگهداری انواع سرور G8، G9 و سرور DL380 G10

هزینه تعمیر سرور HP

قیمت تعمیر سرور اچ پی، با توجه به سخت افزاری و نرم افزاری بودن متفاوت است. رفع ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری سرور هزینه کمتری در مقابل تعمیرات سخت افزاری دارد. البته اگر در مواردی نیاز به تعویض قطعات سرور باشد، هزینه قطعه و هزینه کارشناسی و اجرت تعویض قطعه محاسبه می شود.

امروزه بیشتر وظایف واحدهای پشتیبانی سرور اچ پی، تعمیر کردن قطعات و علت یابی مشکلات سرور است. معمولا تعمیر سرور hp به دست کارشناسان مجرب با مهارت بالا صورت می گیرد. شما برای انجام خدماتی چون تعمیر جدیدترین سرور hp، مینی سرور hp، تعمیرات مادربرد سرور و تعمیر فن سرور می توانید به این مراکز مانند سایت سرور سوییچ مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ

در هنگام تعمیر سرور hp، نمایش چراغ سبز چشمک زن نشانه چیست؟

نمایش چراغ سبز چشمک زن، که از نشانه‌های اختلال در ولتاژ ورودی برق است.

عمده ترین دلایل خراب شدن سرورها چیست؟

عدم نگهداری درست از آنها مانند نداشتن تهویه مناسب، نوسانات برق، عدم کنترل دمای محیط اتاق سرور و… می باشد.

انواع هارد سرور sas

انواع هارد سرور sas :امروزه در دنیای کامپیوتر از وسایل، ابزار و جزئیات فراوان و متنوعی جهت ذخیره کردن اطلاعات استفاده می‌کنیم. از جمله آنها هارد سرور ها هستند  تا پایان این مقاله ما را از سایت سرور سوییچ دنبال کنید که انواع مختلفی دارند، هارد sas یکی از اینها میباشد. میزان مهم بودن اطلاعاتی که روزانه به اهمیت و مقدار آنها اضافه می‌شود، مايحتاج دنیای کامپیوتر را به وجود داشتن و به کار بردن هاردهای پیشرفته بیشتر از همیشه کرده است، و با مرور وقت شاهد تکنولوژی‌های نو و تازه تر در این زمینه هستیم.

در حقیقت این خاصیت های جدید همگی در روند سرعت و امنیت ذخیره شدن اطلاعات تاثیر بسیار زیادی دارند و کمک بزرگی می‌کنند. یکی از اصلی ترین وسیله ها میان این ابزارهای ذخیره‌ی اطلاعات بر سرورهای پرقدرت، هاردسرور ها هستند. که در این مقاله می خواهیم شما را با انواع هارد سرور و خصوصیات تک و منحصربفرد آن  آشنا کنیم.

هارد سرور چیست

هارد ها طبق یا اتصال به سرور یا اصطلاحا کانکتور به چند دسته قابل تقسیم اند. از جمله , SATA , SSD , FC , IDE و انواع هارد سرور sas ،از نظر ابعاد هم هارد سرورها به دو گروه LFF یا 3.5 اینچی و SFF یا 2.5 اینچی تقسیم می‌شوند. سرعت انتقال داده ها وابسته به مدل هاردها می‌تواند متفاوت باشد.

اگر قصد داشته باشیم به شکل جامع نگاه کنیم، هارد سرور به 3 دسته SSD , SAS , SATA قابل تقسیم بندی است. گرچه که با پیشرفت کردن تکنولوژی این روزها هارد NVME هم با سرعت خیلی بالا به سمت بازار روانه شده است. اما نکته ای که درباره این هارد وجود دارد قیمت زیاد آن است.

هارد درایو SAS

SAS یا (Serial Attached SCSI) برگرفته شده از تکنولوژی SCSI، از نسل پیش از خودش یعنی SATA سریع تر است. اگر چه هاردهای SATA هنوز هم به دلیل ساختن فضای خوب برای ذخیره سازی طرفداران خود را دارند، اما در انواع هارد سرور sas دقت و تمرکز اکثرا روی سریع بودن است و پهنای باند 3GBPs , 6GBPs , 12GBps جهت انتقال داده و به کار برده می‌شود.

اگر آنرا با هارد SATA مقایسه کنیم که سرعتش 5200 تا 7200 (RPM) یا Revolutions Per Minute دور در هر دقیقه است، هارد SAS از سرعت‌های 10K 7.2K و 15K یا 15000RPM ساپورت می‌کند. هارد SAS در 2 مدل بعد استاندارد LFF و SFF شبیه به هارد SATA روانه بازار شده است.

هاردهای SAS و SATA به غیر از اینکه  سرعت انتقال اطلاعاتشان با هم متفاوت است، از نظر اتصالی هم با هم فرق هایی دارند. اما به خاطر بسپارید که روی سرور اچ پی هر دو ساختار قابل پشتیبانی هستند. و حتی این امکان وجود دارد که به شکل ترکیب از هردو استفاده کنید.

انواع هارد سرور sas

هارد SAS مخفف Serial Attached SCSI میباشد. .در حقیقت sas به عنوان جایگزین برای هارد های scsi ساخته‌شده اند و همانطور که گفته شد انواع هارد سرور sas نسبت به به هاردهای SATA سرعت بیشتری دارند.

مشخصات فنی هارد های SAS:

 • سرعت و اطمینان پذیری (reliable) در این هارد در مقایسه با sata بیشتر بوده ولی هارد های sas ظرفیت بیشتری دارند.
 • سرعت چرخیدن هارد sas میان 7200 تا 15000 RPM میباشد. به عنوان مثال در سرعت چرخش 15k , چیزی حدود 500GB داده های بیشتری در مقایسه با چرخش 7.2K انتقال داده می‌شود.
 • سرعت منتقل شدن دادا ها در هارد SAS 2.0 تا 6 گیگابیت برهر ثانیه میباشد. بعضی سازندگان هارد sas , مانند LSI , هاردهایی دارای سرعت 12 گیگ بر هر ثانیه نیز ساخته اند.
 • هزینه مورد نیاز جهت خرید هارد SAS از SATA بیشتر بوده و حجم ذخیره سازی آن کمتر میباشد.
 • به این دلیل که انواع هارد سرور sas ها توان مصرفشیان بالا میباشد، به منبع تغذیه قدرتمند تری احتیاج دارند. به همین دلیل در سرور این نوع هارد ها بیشتر کاربرد دارند.

جمع بندی

هارد سرورها،و انواع هارد سرور sas، حافظه هایی داخل سرور هستند که همه داده ها و اطلاعات داخل شبکه بر روی آنها محافظت و نگهداری می‌شوند. هارد دیسک سرور در مقایسه با هارد کامپیوتر معمولی، قدرت و سرعت خیلی بالاتر و بیشتری دارد. سرعت چرخیدن دیسک و رابط هارد (مانند SAS، SATA و SCSI) از جمله خصوصیت های حائز اهمیت یک هارد سرور اند، و هر مقدار که سرعت چرخش دیسک بیشتر بشود، خوانده شدن و نوشته شدن اطلاعات سریع تر انجام خواهد شد.

با مراجعه به سایت سرور سوییچ، خواهید توانست قیمت به روز و اطلاعات فنی انواع هارد سرور اچ پی، هارد دیسک سرور IBM، هارد سرور سیگیت و وسترن دیجیتال و هارد sas را چک کرده و درجریان جزئیات به روز دنیای سرور ها باشید.

منبع : disctech.com

انواع هارد سرور hp

هارد دیسک هایی که در سرورها و کامپیوترهای شخصی بکار رفته اند اثری مستقیم روی سرعت و کارکرد سیستم خواهند داشت. در این مطلب از فروشگاه سرور سوییچ درباره انواع هارد سرور hp صحبت کنیم و شما را در انتخاب و خرید بهتر این نوع هارد ها راهنمایی کنیم تا بتوانید در زمان نیاز بهترین تصمیم را برای خرید خود بگیرید. هارد دیسکی وقتی که بر سرور به کار گرفته شود، هارد سرور نام می‌گیرد. سرور، اصلی ترین مرکز اطلاعات شبکه میباشد، پس نتیجه میگیریم که هارد سرور از اهمیت بسیار زیاد و بالایی برخوردار است، زیرا همه داده ها، اطلاعات و همچنین برنامه‌ و اپلیکیشن ها درآن حفظ و ذخیره می‌شوند. سرور در همه زمان روشن می‌ماند در نتیجه هارد سرور باید توانایی این را داشته باشد که در زمان و ساعت‌های زیادی با حجم بالایی از داده ها کار خود را درست انجام دهد.

هارد سرور چیست

هارد دیسک یا هارد که در معنی دقیق آن دیسک سخت میباشد قطعه ای است تشکیل شده از تعدادی صفحات مغناطسي، که داده‌ها و اطلاعات به شکلی دیجیتالی بر آن ها قرار داده شده و ذخیره می‌شوند. مهندسی و متخصصان به آن HDD هم می‌گویند.

بررسی چند نوع از انواع هارد سرور hp

HPE Hard Disk Drive

این نوع از هارد جهت استفاده در هر حجمی از کار به درد می‌خورد. این هارد عملکرد را به صورت یکپارچه انجام داده و خیال شما را بابت امنیت راحت می‌کند. HPE Hard Disk Driveها میان انواع هارد سرور hp در ازای هر گیگابایت ارزان ترین قیمت را دارا هستند و دارای دو رابط کاربری می‌باشند؛ یکی SAS 12G و آن‌یکی SATA 6G. علاوه بر این، دارای دو شکل از نظر ظاهری SFF 2.5″ و LFF 3.5″ می‌باشند. این نوع از هارد ها جهت به کار بردن در سه میزان حجم کاری مناسب می‌باشند؛

حجم کاری (Enterprise (performance optimized

HDD های انترپرایزی که درواقع SAS 15K & 10K هستند بشترین سطح عملکرد و کارایی و توانایی جلب اعتماد را در اپلیکیشن‌های mission-critical و I/O-intensive در خود جای داده اند.

حجم کاری (Midline (capacity optimized

HDD های Midline که SAS/SATA 7.2K هستند، از انواع هارد سرور hpمی‌باشند که دارای ظرفیت، کارایی و قابلیت اطمینان بسیار بالایی برای به کارگیری اپلیکیشن‌های business-critical و I/O-intensive دارند.

حجم کاری Entry

HDDهای Entry جهت استفاده در اپلیکیشن‌های non-critical بسیار کاربردی و درخور می‌باشند. این امکان را دارند که ظرفیت زیادی را با پایین ترین مبلغ در قبال هر گیگابایت  فراهم کنند.

HPE SSDs

هارد درایوهای SSD یا همان HPE solid-state drive یکی از انواع هارد سرور hp می‌باشند که درمقابل هاردهای HDD سریع تر بوده و از میزان کارایی بیشتری برخوردارند. از مزایا و وجه امیتازها و توانایی HPE solid-state drive بیشتر شدن سرعت و کارکرد سیستم را می‌توان نام برد. همچنین کم شدن وقت لازم برای بوت شدن سیستم، اجرا کردن و بارگذاری نرم افزارهای مختلف به شکلی بدون توقف،  ساپورت رابط های ورودی و خروجی DDR4، سرعت بالا در انجام کپی فایل‌های مختلف، استفاده‌ی انرژی و تولید کردن گرمای کمتر، مقاوم بودن در صورت بروز لرزش یا ضربه، قابل اطمینان، پایدار و ماندگار بودن داده ها، همچنین ساپورت کردن RAID خصوصیات دیگر این نوع از انواع هارد سرور hp هستند.

سخن نهایی

انواع هارد سرور hp عنوان و موضوع این مطلب از سایت سرور سوییچ بود. اگر به یک منبع جهت ذخیره کردن هستید که کیفیت و کاردهی بالایی داشته و علاوه بر آن، پاسخگوی همه نیازهایی که دارید باشد، ضروری است که برای سرورتان یک HDD درست و مناسب با آن انتخاب کنید. تکنسین های واحد تعمیرات hp در نمایندگی رسمی این کمپانی می گویند که بنا بر سبک بودن و یا سنگینی کاری که مد نظر دارید، اینکه چه هاردی را انتخاب کنید هم فرق خواهد کرد. هاردهای دستگاه سرور دارای تنوع بسیاری هسنتد. این هارد ها را بر اساس ظرفیت و تعداد و تندی دور تقسیم بندی می‌کنند. در انواع هاردهای hp برعکس فلاپی و کاست، یک صفحه دایره ای و سخت موجود است که‌ میدان مغناطیسی را حفظ می‌کند. در سرور ها، هارد از اصلی ترین و پر اهمیت ترین بخش های سخت افزاری است، البته بعد از پردازنده و حافظه. انواع هاردهای hp  جهت ذخیره کردن دادا ها و اطلاعات موجود به کار گرفته می شوند. در صورتی که شما به دنبال منبعی معتبر و مطمئن جهت ذخیره کردن اطلاعات خود می‌گردید، لازم است برای سرور خود هاردی مناسب پیدا کنید.

منبع : webopedia.com

X
Add to cart